شکوفه های زیتون-  مهدی جمالی در نشست خبری بیستمین سالگرد ورود سهام سایپا به بورس اوراق بهادار تهران، در خصوص رشد سهام سایپا با وجود عدم تغییر در تولید و فروش این شرکت گفت: در گروه سایپا تلاش می شود تا تیراژ تولید خودرو در سال جاری از ۳۰۰ هزار دستگاه سال گذشته به ۵۳۰ هزار دستگاه در سال جاری  افزایش یابد، که این افزایش تولید در برنامه سال جاری این شرکت به خوبی قابل مشاهده است و رشد سهام شرکت سایپا به علت افزایش تولید در سال جاری بوده است.

واگذاری 50 درصد سهام سایپای کاشان به سیتروئن

۵۰ درصد سهام سایپا کاشان به سیتروئن فرانسه واگذار شود

مدیر عامل سایپا در خصوص عرضه ۵۰ درصد سهام شرکت سایپا کاشان به یک شرکت خارجی گفت: بعد از انجام اتفاقات بزرگ و خوب پیش رفتن مذاکرات درکشور، سایپا اولین مذاکرات را با یک شرکت تجاری انجام داد که باعث شد تا ۵۰ درصد سهام شرکت سایپا کاشان به شرکت سیتروئن واگذار شود و این یک اتفاق بزرگ توسط شرکت سایپا است و این رویداد می تواند تاثیر به سزایی در سهام و دارایی این شرکت داشته باشد و یک الگوی مناسب برای سایر شرکت ها درکشور است.

وی اظهار داشت: درحال حاضر سایپا در بهترین شرایط به سر می برد و اطمینان می دهیم انتقال تکنولوژی و صادرات در مرحله خوبی قرار دارد.

به گزارش سایپا نیوز جمالی با یادآوری اقدامات سایپا در تحقق اقتصاد مقاومتی گفت: درحال حاضر تحقق اقتصاد مقاومتی یکی از اهداف بلند مدت شرکت خودرو سازی سایپا است که با برطرف شدن تحریم ها و پشت سر گذاشتن مشکلات این امر زودتر محقق خواهد شد و با توجه به شرایط فعلی سایپا، طرف های اروپایی و بسیاری از شرکت های بزرگ علاقمند به ایجاد روابط با سایپا هستند و قاعدتا با این شرایط سرمایه گذاری جدی تری در شرکت سایپا رخ خواهد داد.

وی با اشاره به سایر برنامه های شرکت سایپا برای رشد سهام این شرکت گفت: درجهت رشد سهام سایپا اقدامات اساسی چون فروش دارایی های مازاد، فروش اوراق صکوک و واگذاری ۵۰ درصد سهام شرکت سایپا کاشان انجام داده ایم که با این وجود انتظار می رود روند سهام این شرکت روز به روز بهبود یابد.

مدیر عامل گروه سایپا درخصوص برنامه های این شرکت برای بالا بردن سطح کیفیت محصولات در کشور گفت: یکی از اشتباهاتی که در تعیین سطح کیفیت شرکت های خودروسازی به وجود آمده منطقی بررسی نکردن کیفیت محصولات در جهان است و ما در حال حاضر در حال بررسی برای بالا بردن سطح کیفیت محصولات خود هستیم به همین خاطر جدی ترین رقیب های جهان چون چینی ها نتوانسته اند با ما رقابت کنند.

وی در این باره ادامه داد: امروز در حال حاضر بیش از ۲۵۰ برنامه توسعه کیفیت در سایپا داریم و برای اولین بار بودجه کیفیت برای این شرکت طراحی شده تا به طور سریع تمام مسائل کیفیت مربوط به محصولات کنترل شود و قطعا در آینده سطح کیفیت محصولات سایپا با این برنامه افزایش خواهد یافت.

مدیرعامل شرکت سایپا درخصوص طرف های بزرگ تجاری سایپا در جهان گفت: سرمایه گذاری های بزرگی از طرف  شرکای تجاری سایپا از جمله چانگان و برلیانس صورت گرفته که این شرکت ها شرایط بسیار خوبی برای سرمایه گذاری در ایران دارند و به همین دلیل ما می توانیم بازار خودروی خود در سطح جهان با وجود این شرکای تجاری گسترش دهیم./عصرایران

این خبر را به اشتراک بگذارید :