شکوفه های زیتون- دکتر منوچهر جمالی در گفت‌وگو با فارس به تحمیل هزینه‌ها و سختی‌ها به شهرستان رودبار در پی خدمات‌رسانی به کشور و استان اشاره داشت و اظهار کرد: عبور راه‌آهن، رودخانه، خطوط لوله گاز و خطوط شبکه برق از شهرستان رودبار است و باعث شده تا رودبار آسیب جدی ببیند.

وی بابیان اینکه حریم راه‌آهن باعث شده تا زمین‌های بسیار زیادی مورداستفاده قرار نگیرد افزود: حریم عبوری لوله گاز نیز باعث شده تا بسیاری از زمین‌های رودبار برای کشاورزی و ساخت‌وساز از بین برود.

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی با اذعان به اینکه حریم آزادراه و دیگر خدمات ارائه‌شده به مردم استان و کشور منجر شده تا زمین‌های بسیاری در شهرستان رودبار بلااستفاده شود، گفت: رودبار حاضرشده آسیب‌ها را بپذیرد و در قبال آن باید خدماتی را نیز دریافت کند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی بابیان مشکلات عدیده مردم رودبار در بخش خدماتی اعم از راه روستایی، آب و غیره خاطرنشان کرد: در سطح شهرستان رودبار راهی وجود دارد که بالای ۵۵ سال از احداث آن گذشته است اما آسفالت نیست.

جمالی به تحمل رنج‌ها و مشقت مردم رودبار در پی کم برخورداری از خدمات دولتی اشاره داشت و متذکر شد: علاوه بر بخش‌های خور گام و عمار لو حتی در بخش مرکزی راه‌هایی وجود دارد که نیازمند بهره‌مندی از خدمات آسفالت و راه‌سازی هستند.

عضو مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به نشست‌های خود با مدیران ارشد استانی و قول مساعد آن‌ها برای حل مشکلات شهرستان افزود: جاده‌ای که در حال حاضر مردم در بلوکات از آن استفاده می‌کنند بسیار نامناسب است و مردم به‌شدت اذیت می‌شوند.

وی بابیان اینکه سد آیت‌الله بهجت (ره) در بلوکات واقع‌شده اما مردم روستا از نعمت آب شرب برخوردار نیستند، تصریح کرد: ما به مدیرعامل آبفار استان پیشنهادی را ارائه کردیم که در برنامه‌های خود احداث تصفیه‌خانه برای بلوکات را در نظر بگیرند تا مردم از آب شرب سالم برخوردار شوند.

نماینده مردم رودبار در خانه ملت بیان کرد: رودبار باوجود سد شهر بیجار و سفیدرود آب موردنیاز بخش کشاورزی بخش وسیعی از استان را تأمین می‌کند اما درعین‌حال آب شرب مردم بلوکات از چشمه‌ها و موارد این‌چنین تأمین می‌شود که رضایت‌بخش نیست.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تأکید بر ضرورت فراهم آوری خدمات بیشتر به مردم حوزه انتخابیه خود، خاطرنشان کرد: آسیب‌هایی که رودبار باعث شده تا دستگاه‌ها به استان و کشور خدمات ارائه کنند کم نیست و لازم است مسئولین استان و کشور باید به مسائل رودبار بیشتر توجه کنند./زیتون خبر

این خبر را به اشتراک بگذارید :