شکوفه های زیتون- سالهاست که با تعطیلی پیاپی کارخانجات مطرحی چون کارخانه سیمان لوشان، MDF و آهن فولاد لوشان، کاشی گیلانا، معدن ذغال سنگ البرز غربی و نیمه تعطیل شدن بسیاری دیگر از کارخانه ها و شهرک های صنعتی شهرستان ؛ رودبار با چالش بزرگی به نام بیکاری مواجه شده است چالش بزرگی که محصول بی‌تدبیری سالهای گذشته در شهرستان است.

در آخرین اظهار نظر ها در مورد اشتغال در شهرستان رودبار دکتر جمالی نماینده شهرستان رودبار در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس از ایجاد بیش از ۱۰۰۰ شغل در رودبار در سال ۹۷ خبر داد.

نماینده رودبار در این اظهار نظر از معدن ذغال سنگ البرزغربی، گنجه، دو مجتمع بین‌راهی و همچنین نیروگاه‌های سیکل ترکیبی و پتروشیمی به عنوان منابع ایجاد یک هزار شغل در شهرستان نام ‌برد.

منابعی که پیش از این نیز طی گفتگویی توسط عطاالله حکیمی نماینده سابق شهرستان در سال ۹۴ معرفی شده بود، حکیمی در این مصاحبه گفته بود؛ احداث مجتمع بزرگ پتروشیمی لوشان برای هزار نفر اشتغال مستقیم ایجاد می‌کند! پروژه ای که وعده افتتاح آن در سال ۹۵ داده شده بود و مردم شهرستان همچنان منتظر افتتاح آنها هستند .

حال همه منتظرند تا ببینند وعده ی دکتر جمالی نماینده شهرستان رودبار محقق خواهد شد یا همچون گذشته شاهد تاخیر در افتتاح پروژه های اشتغالزا در شهرستان خواهیم بود!

تاخیر در اجرای وعده هایی که اگر همانند گذشته عملی نشوند شاهد روند روبرشد مهاجرت به کلان‌شهر ها و خالی شدن بیش از حد روستاها و شهرهای شهرستان ، کوچکتر شدن و به دنبال آن نابودی شهرستان خواهیم بود .

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :