شکوفه های زیتون-  باشگاه پرسپولیس که از پنجره نقل و انتقالاتی محروم است جدا از آنکه به جذب بازیکن از تیم های پایه اش فکر می کند راه دیگری هم برای تقویت تیمش در نظر گرفته. راهی که از آن به عنوان پلن B قرمزها نام برده شده. به نوشته خراسان ورزشی، بر اساس شنیده‌ها باشگاه و برانکو لیستی از بازیکنان بزرگسال لیگ برتری تهیه کرده‌اند تا باشگاه در پایان لیگ با آن‌ها وارد مذاکره شود‌. گویا ۵ بازیکن شاخص در پست‌های مختلف که بازیکن آزاد می‌شوند، مدنظر برانکو هستند که در پایان لیگ با آن‌ها مذاکره خواهد شد‌.
درست است که باشگاه از نقل‌و انتقالات محروم است اما این محرومیت فقط شامل ثبت قرارداد است، نه عقد قرارداد‌. بر اساس حکم فیفا‌، پرسپولیس حق ثبت قرارداد ندارد اما برای عقد قرارداد هم منع قانونی وجود ندارد و پرسپولیس می‌تواند در ابتدای فصل با بازیکنان مدنظر توافق داخلی امضا کند و آن‌ها را به سایر تیم‌ها به مدت یک نیم‌فصل قرض دهد و در فرصت نقل‌و انتقالاتی نیم فصل دوم قرارداد رسمی امضا کند‌.
دقیقا همان کاری که باشگاه استقلال پس از محرومیت از نقل‌و انتقالات در‌مورد سرور جپاروف انجام داد و او را قرضی به سپاهان داد و در نقل‌و انتقالات تابستانی قراردادش را ثبت کرد تا جپاروف برای آبی‌ها بازی کند‌.
ماموریت پرسپولیس در این فصل با وجود مسجل شدن  تقریبی قهرمانی‌شان تمام نشده و این تیم همچنان برای ثبت آمار بهتر مشغول کار است. قهرمانی پرسپولیس در این فصل مسجل شده است و آنها برای بالا بردن واقعی جام می‌تواند حتی یک پیروزی هم به دست نیاورند. این اتفاقی است که بعضی از تیم‌های لیگ را خوشحال نمی‌کند، تیم‌هایی که برخلاف پرسپولیس این روزهای پایانی لیگ برای‌شان حکم مرگ و زندگی را دارد و هر یک امتیاز بیشتر و کمتر می‌تواند معنی متفاوتی برای آنها داشته باشد. این تیم‌ها از این که پرسپولیس دغدغه‌ای مقابل حریفانش ندارد چندان خوشحال نیستند. حریفانی که شرایطشان در جدول به سرنوشت تیم‌های دیگر گره خورده است.
درست است که پرسپولیس برای قهرمانی نیازی به پیروزی ندارد اما این تیم هنوز اهدافی برای رسیدن دارد. برانکویی که این فصل برخلاف دو فصل گذشته انتقادات بیشتری را متحمل شد و بعد از دو باخت در آسیا و دربی هم انتقاداتی را شنید که تا پیش از این به واسطه نتایج خوبش صدای‌شان پایین‌تر بود. برانکو احتمالا علاقه‌مند است که به منتقدانش ثابت کند که نه تنها نسبت به فصل گذشته پس‌رفت نکرده که هم زودتر قهرمان شده و هم رکوردهای بهتری را برجای گذاشته است
کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :