شکوفه های زیتون/ بسم الله الرحمن الرحیم

تلخی وداع بر کسی پوشیده نیست، اما جدایی موسم بهار از تابستان روزگار مردمان پهنه سفیدرود خروشان و دیار زیتون را در سال ۶۹ به خزان برد.

گویی قیامت برپا گشته بود، گهواره آرام زمین غرید، در هم پیچید و در یک آن خواب شیرین پدران و مادران، برادران و خواهران و فرزندان و نوگلان رودبار عزیز را در تاریخ جاودانه کرد.

فاجعه غمبار و زلزله دلخراش هفت و سه دهم ریشتری ۳۱ خرداد سال ۶۹ رودبار زخم‌ها و رنج‌های عمیقی را بر قلب و روح همشهریان عزیزم وارد کرد.

امسال که بار دیگر رقابتهای جام جهانی فوتبال را شاهد هستیم و پنجشنبه واپسین روز بهار شده است آن روز غم انگیز را بیشتر تداعی می نماید.

مرور آن روزها به یادمان می آورد که از میان اضطراب، یأس، ویرانی و مرگ پاره های تنمان، جوانه های امید در لابلای آوارهای بلا و خرابی شکوفه زد و با همت و غیرت مردم و همراهی و حمایت دولت جای جای رودبار بهتر از قبل ساخته شد و زندگی در آن جاری و ساری شد.

با دلی محزون و متأثر از زلزله هولناک سال ۶۹، غفران و رحمت واسعه الهی را برای درگذشتگان و صبر و شکیبایی و طول عمر با عزت را برای مردمان خوب و نجیب رودبار از خداوند رحمان و حکیم خواستارم.

 

                                                                            اسماعیل میرغضنفری

                                                                         فرماندار شهرستان رودبار

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :