شکوفه های زیتون- ۷ آوریل ۲۰۱۸، مونستر
یک شهروند آلمانی بعد از ظهر این روز در یکی محله‌های شلوغ مرکز شهر مونستر با مینی‌بوس خاکستری رنگ به میان جمعیت راند و باعث کشته‌شدن دو نفر و زخمی‌شدن ۲۰ نفر شد. بر اساس تحقیقات، راننده ۴۸ ساله خورود که بلافاصله خود را کشت، ارتباطی با گروه تروریستی داعش نداشته است.
۳۱ اکتبر ۲۰۱۷، منهتن
یک وانت سفیدرنگ به مسیر ویژه دوچرخه‌سواران وارد شد و با حرکت در مسیر مخالف به عابران و دوچرخه‌سواران زد و منجر به کشته‌شدن دست‌کم هشت نفر و مجروح‌شدن دست‌کم ۱۱ نفر شد. در یادداشتی که از مهاجم پیدا شد، مشخص شد که او با داعش بیعت کرده بود.
۱۷ آگوست ۲۰۱۷، بارسلون
در یک بعدازظهر آفتابی، راننده‌ای با ون اجاره‌ای به جمعیت حاضر در محله لارامبلا در بارسلون حمله کرد و با زیرگرفتن مردم، ۱۳ نفر را کشت و حدود ۵۰ نفر را نیز زخمی کرد. به گزارش پلیس اسپانیا، روز دوشنبه ۲۱ آگوست، یونس ابویعقوب، عامل اصلی حمله بارسلون، به ضرب گلوله پلیس در منطقه سوبیراتز، واقع در غرب بارسلون کشته شد.
۹ آگوست ۲۰۱۷، پاریس
صبح این روز خودرویی در منطقه لوولووا پره در حومه پاریس به گروهی از سربازان حمله کرد و با خودرو آنها را زیر گرفت. در این حمله شش نفر زخمی شدند که جراحت سه نفر از آنها عمیق بود. پلیس فرانسه پس از یک عملیات تعقیب‌وگریز در اتوبانی در شمال این کشور، مظنون حمله را دستگیر کرد.
۱۹ ژوئن ۲۰۱۷، لندن
مردی در نزدیک مسجدی در شمال لندن با یک خودروی ون، گروهی از مسلمانان را زیر گرفت. به گفته شاهدان عینی، راننده می‌گفته که می‌خواهد همه مسلمانان را بکشد. در این حمله یک نفر کشته و ۱۰ نفر زخمی شدند.
۳ ژوئن ۲۰۱۷، لندن
فردی ناشناس با یک ون سفید اجاره‌ای با سرعت بالا عابران روی پل لندن را زیر گرفت. سه مهاجم سپس از ون بیرون آمدند و پیش از آنکه از سوی پلیس مورد شلیک قرار بگیرند با چاقو به مردم حمله کردند. این حمله هشت کشته و ۴۸ زخمی برجای گذاشت.
۷ آوریل ۲۰۱۷، استکهلم
در این حمله، فردی با کامیون به عابران اطراف یک مرکز خرید در پایتخت استکهلم یورش برد. فرد مهاجم پس از زیرگرفتن عابران، وارد یک فروشگاه شد. در اثر این حمله پنج نفر کشته و ۱۴ نفر مجروح شدند.
۲۲ مارس ۲۰۱۷، لندن
در حمله تروریستی این روز در لندن، فرد مهاجم ابتدا با خودرو وارد پیاده‌روی پل وست مینستر در نزدیکی ساختمان پارلمان بریتانیا شد و پس از آن با چاقو به افراد حاضر در محل حمله کرد. این حمله پنج کشته و ۴۹ زخمی برجای گذاشت.
۱۹ دسامبر ۲۰۱۶، برلین
یک کامیون اسکانیا با ورود به بازار کریسمس در شهر برلین، پایتخت آلمان، جمعیت حاضر در این بازار را زیر گرفت. بر اثر این حمله ۱۱ نفر کشته و بیش از ۵۰ نفر زخمی شدند. این حمله در یکی از شلوغ‌ترین زمان‌های بازار کریسمس و هنگامی‌ که غرفه‌ها مملو از گردشگران و مردم محلی بودند، رخ داد.
۱۴ جولای ۲۰۱۶، نیس
در این حمله که هم‌زمان با روز جشن ملی فرانسه بود، یک کامیون با سرعت زیاد وارد جمعیتی شد که در یکی از شلوغ‌ترین مناطق شهر نیس و برای تماشای مراسم آتش‌بازی ایستاده بودند. ۸۶ نفر در اثر این حمله جان خود را از دست داده و صدها نفر مجروح شدند. حمله نیس اولین حمله تروریستی به این شیوه و مرگبارترین آنها بود.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :