کمترگرانی و تکلیف نمایندگان

 هفته ای است که در تریبون های نماز جمعه مسئله گرانی و تنگدستی اقشار مختلف مردم بازگو نشود و گویا اینکه این فریاد و ناله صرفاً در محدوده و محصوره مصلی شنیده و پس از نماز نیز به ورطه فراموشی سپرده می شود. تا جایی که اعاظم مدرسین حوزه علمیه قم طی نامه ای به احمدی نژاد این فریاد را در پاکتی سرگشاده به وی ارسال داشته اند. خوشبختانه آقای رحیمی معاون اول رئیس جمهوری نیز بر وجود گرانی ها صحه گذارده و برخی از اعضای کابینه را مورد بازخواست قرار داده است و این درک دولت علائم مثبت دارد.

مجلس نهم، تازه نفس و پا در رکاب است و با وعده های بی شمار در حوزه های انتخابیه وارد بهارستان می شود و در هفتم خرداد که بر اریکه قدرت و یا خدمت می نشینند باید هم به وعده های عمومی موکلینش توجه کند و هم به وعده های فردی و خصوصی رای دهندگان حوزه  انتخابیه وفادار و پایدار باشند.

مجلس نهم باید برای خروج از بن بست فضای جبهه گیری مجلس هشتم با دولت منتخب چاره اندیشی کند.

زمانی که در ۷ سال جاری دولت و مجلس یک دست و هم جنس روی کار بودند حداقل برای تورم، گرانی، بیکاری، اعتیاد و بهداشت و درمان ملت کاری اساسی و در خور انجام می دادند. و بجای زورآزمایی و قلدرمعابی و روکم کنی تدبیر عقلایی به کار ببندند. امروزه که بخش عمده ای از نمایندگان منتخب مردم از جبهه متحد گرفته تا جبهه پایداری  حامی دولت بر کرسی های مجلس جلوس می کنند. امید است بهبود اوضاع حقوق بگیران، بازنشستگان، بیکاران و نا توانان را مورد توجه ویژه قرار دهند و با نظارت عامه و تامه حقوق از دست رفته ملت را بازستانند و حاکمیت قانون را محور چشم انداز آتی قرار دهند و گردنکشان قانون شکن را بر سر جای خود بنشانند که اگر نمایندگان و وکلای مردم نکنند چه بسا اینکه مردم تصمیم دیگری بگیرند. مردم وفادار ایران با هیچ طیف، گروه و شخصی عقد اخوت نبسته اند.

نظام جمهوری اسلامی با افکار بلند و اندیشه والای حضرت امام شکل گرفته است. و سر لوحه ایده پردازی آن عارف و سالک الهی خدمت به خلق بوده است و حفظ سیره امام راحل چپ و راست اصولگرا و اصلاح طلب نمی شناسد. سرمایه هر حکومتی نه ثروت زیر زمینی و نه ثروت روی زمینی است سرمایه حکومت ها اعتماد مردم به ارکان حکومتی از صدر تا ذیل است. نمایندگان ملت چه آنانی که بر اساس اخلاق مداری و به صورت طبیعی وارد مجلس شده اند چه آنانی که سزارینی و با اتکاء بر قدرت، ثروت و تذویر وارد خانه ملت شده اند باید به مانیفست فقر و غنا حضرت امام معتقد و متعهد باشند و شکاف افزایش فاصله درآمد و هزینه خانوارها را در این چند ساله مورد مداقه قرار دهند. تا انشاءاله دنیا این ملت را برای همیشه تاریخ سربلند و پر افتخار ببیند.
شماره تماس:  ۰۹۱۲۳۲۴۸۰۵۰

 

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :