کارت ملی هوشمند

شکوفه های زیتون- قاسم روحانی‌فر عصر دیروز در نشست خبری در رشت با اشاره به اینکه دریافت کارت ملی هوشمند برای افراد بالای ۱۵ سال یک قانون است اظهار داشت: ۹۳ دفتر در استان گیلان اجرای فرآیند صدور کارت ملی هوشمند را در استان گیلان بر عهده دارند.

وی دفاتر صدور کارت ملی هوشمند در استان گیلان را متشکل از ۲۳ دفتر در ادارات ثبت احوال، ۴۳ دفتر پیشخان دولت و ۲۷ دفتر پست عنوان کرد و گفت: از سال ۹۱ و ابتدای طرح صدور کارت ملی هوشمند یک میلیون و ۱۵۰ هزار کارت ملی هوشمند در استان گیلان صادر شده است.

مدیرکل ثبت احوال استان گیلان با تاکید بر اینکه میزان مذکور ۵۵ درصد افراد واجد شرایط دریافت کارت نلی هوشمند را شامل می‌شود خاطرنشان کرد: ۲ میلیون و ۸۰ هزار نفر در استان گیلان واجد شرایط دریافت کارت ملی هوشمند هستند.

روحانی‌فر با اشاره به اینکه در حال حاضر ۴۵ درصد از افراد واجد شرایط دریافت کارت ملی هوشمند در استان گیلان کارت‌های مذکور را دریافت نکردند تصریح کرد: به‌منظور شتاب‌دهی در دریافت کارت ملی هوشمند در استان گیلان این طرح به‌صورت میدانی در سراسر استان فراخوان شد.

مدیرکل ثبت احوال استان گیلان مدت زمان صدور کارت ملی هوشمند را ۱۰ الی ۱۵ روز عنوان کرد و اظهار داشت: در آینده‌ای نزدیک بنابر تصویب هیئت دولت برخی از کارت‌های مورد نیاز دستگاه‌ها در کارت ملی هوشمند تجمیع می‌شود.

وی با بیان اینکه در فرآیند صدور کارت‌ ملی‌ هوشمند دفاتر پست و پیشخوان بخش خصوصی به مبلغ ۹ هزارتومان بیشتر از مراکز ثبت‌احوال دریافت می‌کنند گفت: به‌منظور صدور کارت ملی هوشمند در ادارات ثبت احوال ۲ هزار تومان به‌عنوان پیش‌ثبت‌نام و ۲ هزارتومان به‌منظور تحویل کارت دریافت می‌شود.

روحانی‌فر با اشاره به اینکه راه‌اندازی مراکز سیار صدور کارت ملی هوشمند در سراسر کشور تاکید کرد: از ماه گذشته یک سیستم سیار صدور کارت ملی هوشمند در استان گیلان راه‌اندازی شده و ۱۶ سیستم سیار دیگر در استان راه‌اندازی می‌شود./تسنیم

این خبر را به اشتراک بگذارید :