شکوفه های زیتون- آیین افتتاح ۴۸ واحد مسکونی مهر به مناسبت دهه مبارک فجر در رودبار برگزار شد.این مراسم با حضور خاوری مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان، میرغضنفری فرماندار رودبار، دکتر جمالی نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی، داودی امام جمعه رودبار، سرهنگ فلاح فرمانده سپاه، پورعلی معاون فرماندار، اعضای شورای شهر و شهردار رودبار و برخی از روسای ادارات در مسکن مهر رودبار برگزار گردید.

 

مابقی واحدهای مسکن مهر رودبار در نیمه اول سال ۹۷ تحویل مردم می شود

 

در ابتدای آیین افتتاح ۴۸ واحد مسکونی مهر رودبار خاوری مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان ضمن تبریک ایام دهه مبارک فجر با بیان اینکه اولین مسکن مهری است که با چنین کیفیتی افتتاح می شود طی سخنانی اظهار داشت: از دهه فجر سال گذشته تا دهه فجر سالجاری علیرغم کمبودها و مشکلات در بخش اعتبارات و در بخش قیر وجود دارد توانستیم به میزان ۴۸۰ کیلومتر راه روستایی را آسفالت نماییم.

خاوری در ادامه به میزان برخورداری آسفالت راه روستای گیلان اشاره نمود و گفت: شاخص برخورداری طول راههای آسفالت روستایی حدود ۹۲۰۰ کیلومتر به بیش از  ۵۳ درصد رسیده است در حالیکه در سال ۹۲ با ۷۸۰۰ کیلومتر آسفالت راه روستایی چیزی در حدود ۳۹ درصد بوده است.

وی با اشاره به برنامه ششم توسعه خاطر نشان کرد: با توجه به برنامه ششم توسعه در خصوص برخورداری روستاهای بالای ۲۰ خانوار از آسفالت راه روستایی با اعتبارات موجود استانی امکان پذیر نیست که این مهم با توجه به راههای زیاد روستایی در سطح گیلان برای تحقق این مهم نیازمند اعتبارات بند قاف همچون گازرسانی در روستاها هستیم و برای برآورده نتمودن انتظارات بحق مردم در این زمینه نیازمند عزم ملی هستیم زیرا در استان گیلان راههای روستایی همانند راه فرعی هستند زیرا راههای ارتباطی به اماکن مذهبی، گردشگری و . . .  می باشد.

 

خاوری با اشاره به پیگیری دولت در استان گیلان برای بهره برداری از پروژه های مسکن مهر گفت:۸۱۹ واحد از هفته دولت تا دهه فجر سالجاری در سطح استان مسکن مهر افتتاح شده است که این میزان از دهه فجر سال گذشته تا دهه فجر سالجاری بیش از ۲۰۰۰ واحد بوده است. مدیر کل راه و شهرسازی استان گیلان با اشاره به مشکلات و کمبودهای مسکن مهر در سطح استان گفت: یقینا در مسکن مهر اشکالات و نقص هایی وجود دارد که در سطح شهرستان بیشترین نقص در جانمایی ها می باشد که در گذشته بعلت عدم ظرفیت سنجی بوجود آمده که متاسفانه بخش عظیمی از سرمایه ملی در کشور بلاتکلیف مانده است اما هم اینک دولت نهایت سعی خود را در برطرف نمودن مشکلات ناشی از آن بکار گرفته است تا مردم با آرامش و رفاه بیشتری در این واحدهای مسکونی داشته باشند.

وی با ارائه عملکرد اداره کل راه و شهرسازی گیلان در زمینه مسکن مهر عنوان کرد: کل تهعدات اداره کل راه و شهرسازی استان در بخش مسکن مهر ۵۱۳۷۰ واحد بوده است که ساخت ۴۰۵۶۲ واحد تکمیل و به پایان رسیده که تقدیم مردم شده است.

 

مهندس خاوری اظهار داشت: پروژه مسکن مهر رودبار در قالب تعاونی و ۳۶ بلوک ۶ واحدی مجموعاً دارای ۲۱۶ واحد می باشد که ۱۱۴ واحد آن فاقد متتقاضی و از ۱۰۲ واحد دارای متقاضی، ۴۸ واحد امروز به بهره برداری رسید و مابقی واحدها در نیمه نخست سال ۹۷ به اتمام خواهد رسید و مابقی واحدهای فاقد متقاضی نیز با تصمیم شورای شهرستان رودبار و با هماهنگی تامین کننده مالی واحدهای باقی مانده تبدیل به خود مالک شده است.

 

وی در پایان تصریح کرد: قیمت تمام شده هر واحد مسکن مهر در شهرستان رودبار با متراژ ۸۳ متر مربع، ۶۳۰ میلیون ریال است که ۴۰۰ میلیون ریال آن تسهیلات وام و ۲۳۰ میلیون ریال آورده متقاضیان می باشد.

کار و تلاش تنها خواسته مردم از مسئولین است

دکتر منوچهر جمالی نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی در آیین افتتاح واحدهای مسکن مهر رودبار ضمن تبریک ایام دهه مبارک فجر با اشاره به نگرانی های مردم و مسئولین شهرستان در خصوص طولانی شدن به ثمر نشستن پروژه های مسکن مهر در این شهرستان گفت: حاصل تلاش دولت و پیگیری های فرماندار در سطح استان و نشست های مختلف با اداره کل راه و شهرسازی از سوی نماینده مردم شهرستان افتتاح ۴۸ واحد از مسکن مهر رودبار می باشد که امیدواریم این آیین در آینده نزدیک در دیگر شهرهای شهرستان نیز برگزار شود تا از نگرانی های مردم در این بخش کاسته شود.

وی با اشاره به تلاش مسئولین شهرستانی در افتتاح پروژه های مختلف ایام دهه مبارک فجر به ضرایب برخورداری اشاره نمود و اظهار داشت: ضریب برخورداری آسفالت راه روستایی در ابتدای سال ۹۵ حدود ۲۶ درصد بود که ان شالله در پایان سال ۹۶ ضریب برخورداری آسفالت راه روستایی شهرستان رودبار به ۴۸ درصد خواهد رسید که متاسفانه باز هم حدود ۵ درصد از سطح استان عقب هستیم.

دکتر جمالی در خصوص ضریب برخورداری گاز در سطح شهرستان افزود: ضریب برخورداری گاز شهرستان در ابتدای دولت تدبیر و امید در سال ۹۲ حدود ۲۲ درصد بود که در پایان سال مالی ۹۶ این میزان به بالای ۹۰ درصد خواهد رسید. وی تاکید کرد: متاسفانه شاخص های برخورداری شهرستان رودبار در همه زمنیه ها در نسبت به میانگین استان بسیار پایین تر بوده است که در این سالها تلاش فراوانی برای جبران این عقب ماندگی ها صورت گرفته است.

منوچهر جمالی با تشریح عملکرد مسئولین در شهرستان رودبار گفت: با عملکرد مسئولین و به ثمر نشستن طرح ها و پروژه ها، مردم از مواهب این نظام و انقلاب برخوردار می شودند و به هیچ عنوان بحث عملکرد هیچ شخصی مطرح نمی باشد زیرا قرار است همه در کنار یکدیگر بصورت واحد، همراه و همدل و بصورت منسجم تلاش کنیم تا بتوانیم دغدغه مردم در زمینه اقتصادی و اشتغال را برطرف نماییم زیرا کار و تلاش تنها خواسته مردم از مسئولین می باشد.


 

 

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :