منوچهر جمالی در جمع خبرنگاران اظهار داشت:‌ ضریب برخورداری مردم شهرستان رودبار از نعمت گاز طبیعی در سال‌های گذشته حدود ۲۲ درصد بود که با تلاش‌های انجام شده در این زمینه هم‌اکنون این میزان به بالای ۷۰ درصد رسیده است.

دبیر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مجموعه اقدامات و برنامه‌های انجام شده در شهرستان رودبار را نسبتاً مطلوب اما ناکافی دانست و افزود:‌ کارهای خوبی در زمینه طرح‌های آب‌شرب‌،‌ راه روستایی و گاز در مناطق مختلف شهرستان رودبار انجام شده اما باید استمرار پیدا کند.

جمالی استمرار طرح‌های رفاهی و خدماتی در نقاط مختلف شهرستان رودبار را مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد:‌ در تاریخ ۴۰ ساله انقلاب اسلامی خدمات‌رسانی به مردم روند خوبی داشته و امیدواریم با رفع موانع موجود و تأمین اعتبارات لازم این روند سرعت بیشتری پیدا کند.

نماینده مردم رودبار در مجلس با اشاره به این مسئله که در دو سال‌ گذ‌‌شته تنها ۲۶ درصد از راه‌های روستایی ‌شهرستان رودبار آسفالته بودند ابراز دا‌شت:‌ با تلاش جمعی و همدلی خوبی که در این زمینه شکل گرفته است تا پایان سال ۹۷ ضریب راه‌های آسفالته شهرستان به ۴۸ درصد می‌رسد.

وی با رضایت‌بخش خواندن عملکرد مسئولان گیلان و شهرستان رودبار برای رفع مشکل کمبود آب تصریح کرد:‌ شورای حفاظت از منابع آب ابتدای امسال در فرمانداری رودبار تشکیل شد و تمهیدات لازم برای مدیریت صحیح منابع آبی و حفاظت از آن اتخاذ و به دستگاه‌های ذیربط ابلاغ شد.

دبیر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس آبیاری تمام باغات موجود در شهرستان رودبار که از قدیم در این منطقه وجود داشتند را از اولویت‌های شورای حفاظت منابع آب اعلام کرد و افزود:‌ انتقال آب با تانکرهای آبرسان و ایجاد خطوط انتقال آب از جمله این تمهیدات انجام شده در شهرستان رودبار است.

جمالی مجموعه اقدامات انجام شده جهاد کشاورزی گیلان و کمک به باغدارانی که در شهرستان رودبار دچار معضل کمبود آب بودند را مطلوب خواند و گفت:‌ امیدواریم با اجرای برنامه‌های راهبردی شرایط بهتری در سال زراعی آینده برای کشاورزان و باغداران این منطقه رقم بخورد.

نماینده مردم رودبار در مجلس بر لزوم‌ تأمین آب شرب سالم و بهداشتی روستاهای بالای ۲۰ خانوار تأکید کرد و اظهار داشت:‌ در این مورد رایزنی‌هایی را با مسئولان وزارت نیرو و مسئولان شرکت آبفار گیلان انجام داده‌ام تا اجرای پروژه‌های آب روستایی با سرعت بیشتری پیگیری شود.

وی تعداد طرح‌های اجرا شده و یا در حال ‌تکمیل آبرسانی روستایی در شهرستان رودبار را مورد قبول عنوان کرد و ابراز داشت:‌ تمام تلاش ما به این مسئله معطوف شده که تا پایان سال ۹۸ تمام روستائیان شهرستان رودبار از نعمت آب شرب بهداشتی برخوردار شوند.

این خبر را به اشتراک بگذارید :