شکوفه های زیتون- مدیرعامل هلدینگ فارس و خوزستان و سیمان تأمین در جریان بازدید از بخشهای مختلف کارخانه سیمان خزر بر حفظ کیفیت بالای تولید و مدیریت بازار و کاهش هزینه¬ها تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل هلدینگ فارس و خوزستان و سیمان تأمین، مهندس صفاکیش در دیدار با مدیران شرکت سیمان خزر ضمن قدردانی از تلاش کارکنان این مجموعه به آخرین وضعیت صنعت سیمان در ایران و جهان ، شرایط حاکم بر این صنعت و چالشهای پیش رو پرداخت و افزود ظرفیت تولید سیمان کشور حدود ۹۰ میلیون تن و مصرف آن در کشور نزدیک به ۵۰ میلیون تن است.
مدیرعامل هلدینگ فارس و خوزستان و سیمان تأمین با اشاره به ضرورت توجه به موضوع صادرات به مشکلات موجود اشاره کرد و گفت: در سال گذشته شرکتها با ۷۰ درصد و بعضاً ۶۰ درصد از ظرفیت تولید کرده¬اند، امروزه باید شرایط سخت حاکم با درک و همراهی همکاران و پرسنل کارخانجات روبرو شود، تا با گذر از این وضعیت شرایط بهتری را روبروی ما قرار دهد.
وی با تأکید بر عزم هیأت مدیره هلدینگ برای عبور از تنگناها و مشکلات سیمان خزر تصریح کرد: در سال ۹۷ از سوی رهبر انقلاب به سال حمایت از تولید و کالای ایرانی نامگذاری شده است باید همه شرکتها ضمن رعایت دستورالعملهای مربوطه به استفاده از کالای داخلی، کنترل و نظارت مستمر بر بازار ، مهندسی فروش، جلوگیری از کاهش قیمت¬ها و عدم تخفیف و مدیریت هزینه¬ها عنایت لازم را داشته باشند.
در آغاز این دیدار مهندس خلفوندی مدیرعامل شرکت سیمان خزر ضمن خیرمقدم و قدردانی از عنایت مدیریت هلدینگ فارس و خوزستان به همکاران سیمان خزر، گزارش مبسوطی از آخرین فعالیت¬ها و برنامه¬های این شرکت ارائه کرد.
وی با اشاره به حضور ۳ ماهه خود در سیمان خزر افزود: طی مدت یاد شده تلاش شده است با شناسایی توان و ظرفیت کلیه همکاران ، ارتباط تنگاتنگی با مسئولان و مدیران استان گیلان برقرار نموده، و موانع و مشکلات موجود را مرتفع نمائیم.
مدیرعامل شرکت سیمان خزر با اشاره به چالشهای فراروی شرکت گفت: یکی از مشکلات سیمان خزر فاصله ۱۸ کیلومتری معادن مواد کارخانه است که موجب افزایش هزینه حمل شده، همچنین وضع نامناسب ناوگان حمل و نقل سیمان خزر که منجر به افزایش قیمت حمل در مقایسه با سایر واحدهای سیمانی شده و عملاً حضور سیمان خزر را در شرق و غرب گیلان کم رنگ کرده است.
وی عدم هماهنگی بین کارخانجات در خصوص صادرات سیمان به کشورهای حوزه دریای خزر و شرایط متغیر حاکم بر بازار فروش سیمان در استان گیلان بویژه حضور محصولات ۲۰ کارخانه غیرمقیم در استان را از دیگر مشکلات مهم فراروی شرکت سیمان خزر برشمرد که امید است با درایت مدیران محترم هلدینگ و توجه لازم از سوی مدیران عامل شرکتها و انجمن صنفیکارفرمایان صنعت سیمان کشور اقدامات مقتضی صورت گیرد.
در این جلسه همچنین آقای مهندس صفاکیش ضمن استماع نقطه نظرات مدیران بخشهای مختلف شرکت سیمان خزر ، رهنمودهای لازم را ارائه کردند. در پایان این مراسم مهندس صفاکیش و هیئت همراه از بخشهای مختلف کارخانه سیمان خزر بویژه عملیات بارگیری سیمان صادراتی این شرکت به مقصد کشور قزاقستان بازدید کردند.

 

روابط عمومی و امور بین الملل
هلدینگ فارس و خوزستان و سیمان تأمین

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :