شکوفه های زیتون- حمیدزاده رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان رودبار در گفتگو با شکوفه های زیتون ضمن تشریح عملکرد این سازمان در شهرستان رودبار طی ایام نوروز گفت: جمعیت هلال احمر در رودبار طی برنامه ریزی های انجام شده و با هماهنگی ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان رودبار برای ارائه خدمات عام المنفعه و بشر دوستانه در دو بخش خدمات پایگاه های امدادی هوایی، کوهستانی و جاده ای و خدمات مربوط به پست موقت ایمنی و سلامت مسافران نوروزی فعالیت چشمگیری داشت.

حمیدزاده خدمات ارائه شده هلال احمر شهرستان رودبار در بخش خدمات پایگاه های امدادی هوایی، کوهستانی و جاده ای را تشریح نمود و اظهار داشت: در بخش امداد هوایی بوسیله یک دستگاه بالگرد و به کمک نیروهای آموزش دیده با پوشش ۴۸ ساعته در طول محور آزاد راه حوزه استحفاضی شهرستان در زمان پیک ترافیک نوروزی خدمات مورد نظر را ارائه نمودیم. وی همچنین افزود: در بخش امداد جاده ای با  آماده باش شبانه روزی ۴ پایگاه ثابت و سیار با مشارکت ۶۰ نیروی آموزش دیده داوطلب و ۲۰ نفر از پرسنل شاغل و بکارگیری ۷ دستگاه خودروی امدادی و پشتیبانی صورت گرفت که در مجموع ۶ مورد عملیات امداد جاده ای شامل انتقال ۸ مصدوم بد حال ناشی از تصادفات به بیمارستان و ارائه خدمات امدادی سرپایی به تعداد ۱۲ نفر از مراجعان انجام پذیرفت.

وی در بخش امداد کوهستانی به فعالیت های این سازمان در سطح شهرستان اشاره نمود و گفت: در بخش امداد کوهستانی با توجه به آماده باش بودن نیروهای هلال احمر و انجام تنها یک مورد عملیات نجات و امداد رسانی صورت گرفت و در آن عملیات یک خانواده ۴ نفره غیر بومی که در جنگلهای روستای رشی گم شده بودند در کمترین زمان با سلامت کامل نجات یافتند. حمیدزاده رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان رودبار خدمات مربوط به پست موقت ایمنی و سلامت مسافران نوروزی در شهرستان رودبار را نیز تشریح کرد و اظهار داشت: این خدمات توسط ۱۰۳ نیروی جوان هلال احمر ارائه شد که مهمترین اقدامات آنها برقراری فضای مناسب برای اقامه نماز مسافران نوروزی و آماده سازی تمهیدات لازم در این زمینه، ایجاد فضای مناسب برای استراحت و بازی، نقاشی کودکان با عنوان فضای دوستدار کودک و استفاده ۱۳۰ کودک از این فضا، تشکیل کمپین رعایت مقررات رانندگی و نه به تصادفات جاده ای و پیوستن ۲۱۲ نفر از مسافران به این کمپین، بهرمندی خدمات امدادی ۱۳۸ نفر از مسافران از خدمات ایستگاه سلامت این پست نوروزی با کنترل فشار خون و . . . ، در اختیار قرار دادن نرم افزار گیلدار حاوی نقشه استان، شهرستان، خدمات هلال احمر و نحوه بهرمندی از آن و همچنین پست مراکز تفریحی استان و شهرستان به تعداد ۳۷۱ نفر از مسافران مراجعه کننده، برقراری سامانه حرکتهای امدادی بشر دوستانه دو تن از جوانان هلال احمر و بین تجمعات مسافران و ارائه خدمات لازم امدادی به تعداد ۵۷ خانوار متقاضی، توزیع بسته های فرهنگی آموزشی به تعداد ۳۳۸۵ برگ در بین مسافران متقاضی و بهرمندی بیش از ۶۰۰۰ نفر مسافران از خدمات ارائه شده در پست سلامتی و ایمنی نوروز ۹۷ می باشد.

این خبر را به اشتراک بگذارید :