تاریخ انتشار: یکشنبه 24 آوریل 2016 | 06:19 ق.ظ
چهره به چهره با بانوان روستای نصفی
بانوان روستای نصفی در گفتگوی چهره به چهره: وجــــدان داشتـه باشیـد، کوه خـــــواری نکنـید

شکوفه های زیتون- با بالا رفتن تبِ دور دوم انتخابات در برخی از شهر و روستاهای کشور، نه تنها از شور مردم کاسته نشده است بلکه در این بین؛ برخی عادلانه به دنبال معرفی برنامه ها و اهداف نمایندگی خود هستند و دیگری نیز در پی تخریب رقبا. اما با این اوصاف مردم آگاه تر از همیشه با دلی قرص و چشم اندازی پر امید به شخصی رأی خواهند داد که با بهره گیری از تجریات بزرگان و استفاده از کادری مجرب, فهیم و دانش بنیان در کنار مردم و برای آنها از هیچ کوششی دریغ نداشته باشد. در ادامه مصاحبه مان را با بانوان روستای نصفی از بخش رحمت آباد خواهید خواند که ضمن بیان مشکلات؛ انتظارات خود از نماینده آتی شهرستان رودبار را عنوان کرده اند.

بانوان

نماینده، بعد از انتخابات باید پاسخگوی اعتماد مردم باشد
آزیتا احمدی از مادران سختکوش دیار نصفی در گفتگو با ما با اظهار اینکه دوست نداریم نماینده برایمان کارهای متعدد انجام دهد، بلکه یک کار را به نحو احسن به منصه ظهور رساند، تصریح کرد: روستای نصفی با مشکلات منحصر به فرد از نماینده خود انتظار دارد با برخورداری از 450خانوار و جمعیتی بالغ بر 800نفر، برای تک تک افراد بخصوص بانوان که کانون خانواده را تشکیل می دهند فکر نو و کاربردی بیاندیشند. وی احداث استخر و باشگاه ورزشی بانوان را از مهمترین خواسته های زنان این روستا و بخش رحمت آباد خواند و افزود: ایجاد بستر اشتغال برای بانوان از دیگر خواسته های ما از نماینده شهرستان رودبار می باشد. در عصر امروز برای گرداندن چرخ زندگی کسب درآمد برای بانوان نیز دغدغه شده است.

احمدی با تأکید بر اینکه اعطای وام و تسهیلات بانکی با سود کم موجب اشتیاق مردم به سمت اشتغال زایی خواهد رفت، گفت: صندوق کارآفرینی امید با حمایت از بانوان می تواند دستگیر خانواده آنها بوده و با تسهیل شرایط اخذ وام کمک شایان ذکری به چرخه اقتصاد کشور داشته باشد. این مادر نصفیجی در خاتمه عدالت محوری را از دیگر خصایص مهم نماینده دانست و اذعان کرد: شاید در شبانه روز شاهد نمونه های کوچکی از بی عدالتی در دور و اطرافمان باشیم. در این راستا می طلبد نماینده با انتخاب مدیران کارآمد، مقابل ناعدالتی ها و ناهنجاری ها بیاستد و با یاری رساندن مردم، به آنها اطمینان دهد که به بهترین نحو ممکن پاسخگوی اعتمادشان می باشد.
وجدان داشته باشید/کوه خواری نکنید
عشرت یوسف پور، از دیگر بانوان این روستای زیبا در ادامه با اشاره به حفاظت از محیط زیست، گفت: با تأکیدات رهبری مبنی بر اینکه «کوه خواری نکنید»، انتظار داریم برخی از افراد با وجدان مداری از حامیان حفاظت از محیط زیست باشند. وی در ادامه اظهار کرد: دید وسیع نسبت به استفاده از پتانسیل های منطقه و شهرستان، دستاویز پیروزی و سربلندی مردمان دیار شکوفه های زیتون است. این در صورتی است که طی ادوار گذشته متأسفانه با بی مهری برخی از مسئولین، چشم انداز مردم در توسعه و آبادانی روستاها با محدودیت مواجه و دل سرد شده اند.
به احترام 14 شهید والامقام نصفی، جاده مزار شهدا را آسفالت کنید
آمنه اسکندرزاده با بیان اینکه پنجاه سال است که در روستای نصفی سکونت دارم، افزود: نشریه شکوفه های زیتون دو سال گذشته پاره ای از مشکلات این روستا را منتشر نمود. اما هم اکنون همان مشکلات با شدت بیشتری موجب نارضایتی مردم شده است. وی خاکی بودن جاده مزار نصفی را از مهمترین مشکلات مردم خواند و خاطر نشان کرد: انتظار داریم به حرمت 14 شهید سر افراز روستا، جاده مزار نصفی را آسفالت کنند. خاکی بودن کوچه های نصفی و همچنین جاده بالا محل روستا، به دغدغه مهم مردم تبدیل شده است. این در صورتی است که علیرغم درخواستهای مکرر اعضای شورا، دهیار و مردم از مسئولین ذیربط، فرماندار و نماینده وقت هیچگونه اقدامی در راستای ساماندهی این وضعیت صورت نگرفته است.
بنیاد مسکن همّت کند/ آب های سطحی را ساماندهی کنید
فرخنده سمیعی، عدم ساماندهی آب های سطحی را  از دیگر مشکلات روستا خواند و عنوان کرد: از بنیاد مسکن شهرستان خواستاریم با همت بیشتر بیش از پیش در کنار مردم باشد و در ساماندهی آبهای سطحی و ارتقاء وضعیت جاده و کوچه های نصفی گام بلندتری بردارد. وی در ادامه با بیان اینکه همانند ادوار گذشته کاندیداها برای اخذ رأی بارها به روستاها سرکشی می کنند، گفت: رأی می دهیم اما جوانانمان بیکار هستند. تحصیل کرده بیکار؛ صفتی است که این روزها خانواده های بسیاری را نگران کرده است. انتظار داریم با انتخاب مردم و تشخیص فرد شایسته شاهد شکل گیری سیستم مدیریتی جدید با رویکردی نو باشیم.
با مشکل شدید آلودگی و کمبود آب شرب مواجه هستیم
شهلا یوسفی، از دیگر مادران خانه دار نصفی در ادامه این گفتگو ابراز کرد: سال هاست با مشکل آلودگی و کمبود آب شرب مواجه هستیم و تاکنون اقدام مؤثری در این راستا صورت نگرفته است. قطعا با حمایت و پشتیبانی اداره آب و فاضلاب روستایی می توانیم این وضعیت را ساماندهی کنیم. وی در ادامه به سخت گیری صندوق کارآفرینی امید شهرستان رودبار در شرایط وام دهی، اشاره کرد و خواستار تسهیل این مهم برای ارتقاء وضعیت معیشتی مردم شد.
همه مدیران باید به وجدان مداری توجه داشته باشند
صبا حسینی بیکاری جوانان را از مهمترین مشکلات مردم خواند و گفت: وجدان، مقوله ای است که همه مدیران باید به آن توجه وافری داشته باشند.
چرا برای جوانان بومی شهرستان ایجاد اشتغال نمی کنند؟!
پریوش امیدی نیا از دیگر مادران نصفی گفت: همه ما آگاهی زیادی نسبت به موقعیت های شغلی شهرستان رودبار داریم. اما در این بین متأسفانه آنگونه که باید به نیروهای متخصص و موجه شهرستان رودبار توجه نمی شود. وی در ادامه با اشاره به ساختمان قدیمی حمام این روستا، افزود: از این ساختمان می توان بهره های زیادی در زمینه های تولید قارچ، ایجاد کاروانسرا و سایر ایده ها برد.
با ایجاد فرصت اشتغال برای جوانان، رأی هایمان را پاس بدارید
فریده قاسمی، مادر زحمتکش نصفیجی در خاتمه گفت: انتظار داریم با ایجاد فرصت اشتغال برای جوانانمان، رأی هایمان را پاس بدارند.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
اسپرو
#
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار