دیار شکوفه های زیتون با دارا بودن ۱۸۰ روستای بالای ۵۰ خانوار، بدلیل کوهستانی و صعب العبور بودن مسیر تردد، با مشکلات مخصوص به خود مواجه است.

در آینده ای نزدیک شاهد برگزاری دومین دوره انتخابات مجلس دهم و  رقم خوردن سرنوشتی عظیم برای مردمان دیار شکوفه های زیتون هستیم. از گوشه کنار انتقادات، پیشنهادات و خبرهای ضد و نقیضی را در این راستا می شنویم.

شکوفه های زیتون- اما آنچه که اهمیت دارد، انتخاب مردم ولایت مدار و ارزشی شهرستان رودبار است که علیرغم شایعه پراکنی و سنگ اندازی های برخی از مدعین؛ برای به کرسی نشاندن انتخاب خود از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند. خوانندگان فهیم شکوفه های زیتون؛ همانطور که هر هفته رنجنامه روستائیان دور و نزدیک دیار صلح و دوستی را ورق می زنید، در این شماره نیز با تهیه گزارش چهره به چهره از دشتویل، ضمن انتشار مشکلات و دغدغه هایشان، انتظاراتشان از نماینده شهرستان رودبار را به سمع و نظرتان می رسانیم.

2 

تا کی باید بوی نفت به مشاممان برسد؟!
گلشن لطیفی، از مادران زحمتکش روستای دشتویل در گفتگو با ما با بیان اینکه انتظار ما از نماینده آتی شهرستان رودبار سرکشی و رسیدگی بیشتر به مردم است، گفت: ما همواره در کنار مسئولین هستیم. اما برخی از آنها تنها موقع انتخابات و برای جمع آوری آرا به روستایمان سرکشی می کنند. اما در این دوره از نماینده شریف شهرستان رودبار انتظار داریم که مردم را فراموش نکند.

خانم لطیفی در ادامه خاطر نشان کرد: هر که به دشتویل می آید، قول ساماندهی وضعیت را به مردم می دهد اما آیا با وعده و وعید می توان مردمی را که عمری با زجر و دستانی تنگ سپری کرده اند، در حسرت نگه داشت؟! مردم این روستا از بس بوی نفت به مشامشان خورده، خسته شده اند. تا کی باید  فقط حرف گازرسانی را بزنیم؟! پس عمل در کجای دستور کار این مردان قرار دارد؟! این مادر زحمتکش در خاتمه ضمن اشاره به اینکه انتخابات این دوره، از اهمیت بیشتری نسبت به ادوار گذشته برخوردار است، افزود: نماینده شایسته، مدیران شایسته را برای عمران و آبادانی این مرز و بوم انتخاب می کند و امید آن داریم تا در دور دهم مجلس شورای اسلامی بتوانیم شهرستان رودبار را به درجه در خور شأن خود برسانیم.
آقایان برای جوانان اشتغال ایجاد کنید
حسن لطیفی، از ساکنین دشتویل با اذعان به اینکه برای جوانان اشتغال ایجاد کنید تا شاهد شکوفاییشان باشید نه پژمردگی شان، گفت: ما همواره با برشمردن مشکلاتمان آنها را به گوش مسئولین می رسانیم. اما متأسفانه برخی از مسئولین آنطور که باید از خجالت مردم درنیامده اند. لطیفی با اظهار اینکه انتظار نداریم برایمان کارخانه احداث کنند، اما همین داشته هایمان را حفظ کنند، افزود: اشتغال، مهمترین مقوله ای است که باید بصورت راهبردی به آن توجه شود و به جرأت می توانیم بگوییم که تاکنون برخی از نمایندگان به طور محرز در این راستا اقدام شایان ذکری نداشته اند. بلکه گاها با تصمیم های نادرست، داشته هایمان را نیز به باد فنا داده اند.
دهستان دشتویل به اندازه اسمش هم بزرگ نشده است
کوروش غلامی جاده اصلی روستا را گواه بر بی توجهی مسئولین نسبت به معیشت مردم دانست و عنوان کرد: دهستان دشتویل به اندازه اسمش هم بزرگ نشده است. این در صورتی است که انتظار می رفت مسئولین با عنایت بیشتر به مرکز بخش رحمت آباد، آن را آبادتر از سایر روستاها کنند.

غلامی در ادامه با اشاره به اینکه مردم باید نماینده ای را انتخاب کنند که بعد از چهار سال برایشان سالگرد نگیرد، تأکید کرد: طی ادوار گذشته شاهد بی مهری های برخی از نمایندگان بوده ایم. به گونه ای که طی چهار سال، حتی یک بار هم از روستا بازدید نداشتند و با این برخورد اینگونه استنباط می شد که مردم را فقط برای اخذ رای قبول دارند و لا غیر. غلامی در خاتمه گفت: تقاضای ما از نماینه آتی شهرستان رودبار حضور بین مردم، درک اقشار مختلف و دستگیری بیشتر است.
زمین ورزشی، دغدغه جدی جوانان دشتویل است
فریبرز لطفی از جوانان این روستای محروم در ادامه با بیان اینکه دشتویل از جمله روستاهایی است که در دور نهم به در حق آن اجحاف شده است، گفت: انتظار ما حمایت بیشتر مسئولین از جوانان و بسترسازی برای روی آوردن آنها به سمت ورزش است. این درصورتی است که حتی زمین ورزشی که در سندس وجود دارد به دلیل رانش زمین، غیر قابل استفاده است و اداره راه و شهرسازی نیز هیچگونه اقدام و مشارکت با اداره ورزش و جوانان شهرستان رودبار در جهت ساماندهی این مهم نداشته است. وی با اظهار به اینکه انتظار ما توجه بیشتر به جوانان است، تأکید کرد: زمین ورزشی، دغدغه جدی جوانان دشتویل است.

1
۱۳سال است که آموزش و پرورش به دادم نمی رسد/نماینده مجلس کجایی؟!
حمید غلامی از پدران زحمتکش دشتویلی با بیان اینکه ۱۳ سال است در مدرسه به دانش آموزان و معلمین خدمت می کنم اما درآمدم تنها از طریق مبلغ اندک پرداختی دانش آموزان تأمین می شود و بیمه و مزایایی در کار نیست، خاطر نشان کرد: ۱۳ سال است که آموزش و پرورش به دادم نمی رسد. حتی با مراجعه به وزیر خواستار رسیدگی به این مهم را داشته ام اما، زندگی کردن با چنین شرایطی بسیار سخت است. با این اوصاف، نماینده مجلس کجا است که ما باید با این شدت تحت فشار باشیم؟! وی در ادامه ابراز کرد: باید نماینده ای را انتخاب کنیم که با فرماندار و مدیران اجرایی تعامل داشته باشد.
علیرغم توانمندی ها، فردیت ها برایمان اهمیت ندارند
مسعود آقاجانی در گفتگو با ما گفت: فردیت ها برایمان اهمیت ندارند، اما اینکه چه کسی با چه توانمندی برای راهیابی به مجلس به روستا می آید و با مصاحبت با مردم جویای مشکلاتشان می شود، حائز اهمیت است. وی در ادامه مشکل آب شرب را از دیگر دغدغه های مردم خواند و افزود: توجه، بیشترین خواسته مردم است که امید داریم مسئولین آتی با جان و دل در کنار مردم باشند.
نماینده ای می خواهیم که برای مردم کار انجام دهد نه اینکه حرف، خبر بیاورد
شیرمحمد کشتکار خاطر نشان کرد: چندین سال است که فقط وعده و وعید به خوردمان داده اند و شرایط زندگی به شدت سخت می گذرد و به نقطه ای رسیده ایم که مردم نماینده ای می خواهند برایشان کار انجام دهند. نه اینکه حرف، خبر بیاورد. بحث کم آبی، خرابی راه و سایر مشکلات همه و همه از کم لطفی برخی از مدیران است که بغض را در گلوی مردم محروم شکسته است.

  دشتويل

این خبر را به اشتراک بگذارید :