تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۰۹:۱۸ ق.ظ
اهالی روستای دولت آباد در گفتگوی چهره به چهره:
دولت آباد بدون حمایت دولت، آباد نیست/ نماینده حتی با دستان خالی در کنار مردم باشد
هم اکنون با سپری شدن سالیان متمادی، مردم که با اعتماد به مسئولین بیش از ۱۰هزار اصلح درخت کاری داشته اند، با مشکل جدی کم آبی مواجه هستند.

شکوفه های زیتون- با به پایان رسیدن دومین مرحله از دهمین دوره انتخابات مجلس دهم شورای اسلامی در شهرستان رودبار و راهیابی دکتر منوچهر جمالی به بهارستان، مردم با تقاضای عمران و آبادانی بیشتر امیدی وصف ناپذیر به توسعه و پیشرفت بیشتر دیار شکوفه های زیتون دارند. در ادامه گفتگویمان را با اهالی روستای دولت آباد از توابع دهستان رحمت آباد خواهید خواند که ضمن بیان مشکلات و دغدغه های برجای مانده از مجلس نهم، انتظاراتشان از نماینده را برایمان می گویند.

عکس-کلي


امیدواریم مجلس دور دهم با تدبیر خود بر محرومیت غلبه کند

بابک علیزاده، عضو شورای اسلامی روستای دولت آباد با اشاره به اینکه مشکلات عدیده ای از دور نهم برای شهرستان رودبار و بخصوص روستای دولت آباد بر جای مانده است، افزود: حدود هشت سال گذشته، تصمیم گرفته شد تا مسئولین ذیربط با مهیا کردن شرایط، بستر را برای توسعه باغات زیتون دولت آباد فراهم آورند. اما هم اکنون با سپری شدن سالیان متمادی، مردم که با اعتماد به مسئولین بیش از ۱۰هزار اصلح درخت کاری داشته اند، با مشکل جدی کم آبی مواجه هستند.

علیرغم وجود بیش از ۱۰۰۰متر لوله گذاری برای انتقال آب کشاورزی، اما متأسفانه هر سال با بهانه اینکه بودجه بالغ بر ۲۰۰-۳۰۰میلیون تومان تأمین شده، مردم را ساکت می کنند و تاکنون هیچگونه اقدامی صورت نگرفته است. وی در ادامه در خصوص مشکل سند مالکیت اهالی دولت آباد اذعان کرد: بدلیل عدم واگذاری زمین از سوی منابع طبیعی به بنیاد مسکن، وضعیت سند مالکیت کل اهالی این روستا نامشخص است. علیزاده در خاتمه با تأکید بر اینکه نماینده شهرستان رودبار می تواند با انتخاب مدیران اصلح، سرنوشتی در خور شأن را برای دیار شکوفه های زیتون رقم بزند، گفت: انتظار ما از دکتر جمالی، عمران و توسعه آبادانی روستا ها می باشد. آنچه که مسلماً موجب عقب ماندگی روستاها در در عرصه های مختلف ملی اعم از گردشگری و … شده است، عدم حمایت نمایندگان ادوار گذشته از این مهم بوده که امیدواریم مجلس دور دهم با تدبیر خود بر این محرومیت غلبه کند.
برخی از مسئولین انگیزه کار کردن را از ما گرفته اند
غلامرضا علیزاده، از دیگر اعضای شورای اسلامی دولت آباد ضمن تبریک به دکتر منوچهر جمالی بابت انتخاب اصلح از سوی مردم به مجلس دهم، به بیان دیگر مشکلات این روستا پرداخت و گفت: دو سال است که مجوز احداث رمپ ورودی و خروجی روستا و همچنین پل عابر پیاده را گرفته ایم اما در راستای رسیدن به این مهم اداره راه کوچکترین همکاری با ما نداشته و هر باره با محول کردن وظیفه پیگیری این مهم به آزاد راه و متقابلا واگذاری بررسی این مهم از جانب آزاد راه به اداره راه، ما را سرگردان کرده اند.

علیزاده، عدم بهره مندی از کنتور را، اصلی ترین عامل هدر رفت آب شرب در دولت آباد دانست و اظهار کرد: منبع آب توسط یکی از خیرین احداث و لوله کشی آن با خودیاری اهالی میسر شد. با همه این مهم، اداره آبفار در امر کنتور گذاری تعلل کرده و همین مهم موجب نارضایتی ما است هدف ما ضمن بهره مندی از آب شرب سالم(برنامه ای مدون در کلر زنی آب شرب)، صرفه جویی در مصرف آب می باشد که انتظار می رود اداره آب و فاضلاب روستایی با درایت بیشتری، به این مشکل رسیدگی کند.

وی نمود پیدا کردن اقتصاد مقاومتی، اقتدار و عمل در نحوه فعالیت مسئولین را از مهمترین عوامل پیشرفت خواند و تصریح کرد: برخی از مسئولین انگیزه کار کردن را از ما گرفته اند. جوانان زیادی بدلیل عدم وجود پتانسیل های رشد، از روستا مهاجرت کرده اند. علیرغم اینکه دولت آباد دارای ظرفیت گردشگری بکر و خدادادی می باشد، اما به دلیل کم لطفی برخی از مدیران زمین ها بایر به حال خود رها شده و بالواقع این پتانسیل ها نادیده گرفته شده است.

علیزاده، فرسوده بودن سطل های زباله، عدم ساماندهی مناسب آبهای سطحی روستا و وضعیت نابه سامان بیش از دو هزار متر از کوچه های دولت آباد را از دیگر مشکلات مردم بیان و تأکید کرد: طی سه سال گذشته، علیرغم تعیین دهیار، برای دولت آباد حتی هزار تومان هم بودجه ای در نظر گرفته نشده و تاکنون هر چه به منصه ظهور رسیده با حمایت خیرین، شرکت های خصوصی مجاور و همیاری مردم بوده است و اینگونه به نظر می رسد که دولت آباد بدون حمایت دولت معیشت می گذراند. وی در خاتمه با ابراز اینکه خواهش ما از نماینده حفظ ثبات رفتاری بعد از انتخابات است، خاطر نشان کرد: خواسته دکتر جمالی از مردم، رأی بوده است که با بالاترین تعداد آرا بر کرسی بهارستان تکیه زد و هم اکنون خواسته مردم از وی، انتخاب مدیران شایسته و عمران و آبادانی بیشتر شهرستان رودبار می باشد. بازدید از روستاها و شرکت در جمع مردم از دیگر خواسته های ما است که امیدواریم با عظمی راسخ بر نیازمندی های شهرستان پاسخ داده و روشن کردن تکلیف عمران دولت آباد( در خصوص تهیه پمپاژ، احداث رمپ ورودی و خروجی و پل عابر پیاده)، دست گیر مردم محروم این روستا باشند.
انتظار ما ایجاد تحول در سطح شهر و روستا می باشد
خانم آذر پیرا از مادران زحمتکش دولت آبادی در ادامه گفت: عدم بهره مندی از امتیازات نانوایی و خانه بهداشت، موجب شده است تا مردم برای تهیه نان و یا درمان خود به رودبار مراجعه کنند که همین مهم با صرف هزینه و زمان زیاد صورت می گیرد. وی با اشاره به اینکه نماینده تا اندازه ای که می تواند باید دستگیر مردم باشد، افزود: انتظار ما ایجاد تحول و ملموس بودن تغییرات در سطح شهر و روستا می باشد که امیدواریم با حمایت مسئولین میسر گردد.
نماینده باید با مردم صادق باشد و با جان و دل برای شهرستان، استان و کشور خود تلاش کند
اسماعیل حاجی پور، از فرهنگیان این روستا مشخص شدن وضعیت ساختمان مدرسه روستا( که بیش از شش از بسته شدن آن می گذرد)، بهبود وضعیت معابر کوچه های دولت آباد و مدیریتی کار آمد را از مهمترین خواسته های خود از نماینده شهرستان رودبار تصریح و عنوان کرد: مدیرت دور نهم نسبت به سایر ادوار بسیار ضعیف بوده است. چشم پوشی بر عمران و آبادانی و کم کاری در مقوله اشتغال زایی موجب افزایش تعداد بیکاران شده است. وی در خاتمه به تشریح ویژگی نماینده پرداخت و گفت: امیدواریم به گوش نماینده برسد که ما در انتظار تغییرات خوب در سطح شهرستان هستیم و انتظار داریم دکتر جمالی در مورد عمران و آبادانی روستاها اندیشه ای نو داشته، با مردم صادق باشد و با جان و دل برای شهرستان، استان و کشور خودش تلاش کند.
آنهایی که خوردند و خوابیدند، شهرستان رودبار را به مرز عقب ماندگی رسانده اند
احمدعلی جانعلی پور، از معتمدین دولت آباد با بیان اینکه آنهایی که خوردند و خوابیدند، شهرستان رودبار را به مرز عقب ماندگی رسانده اند، گفت: ۷۰ سال از سن من می گذرد، طی این مدت فقط می آیند رأی می گیرند و می روند اما دلشان به حال مردم نمی سوزد. مردمی که تاکنون هیچگونه حمایتی از جانب دولت از آنها صورت نگرفته است.
از نماینده می خواهیم حرف که می زند عمل کند، عمل کردن شرط است
قربانعلی ابراهیمی، پیشرفت های روستای دولت آباد و حمایت دولت را بعد از زلزله، ده درصد خطاب کرد و اذعان داشت: قطعا با آبادانی زمین ها و توسعه کشاورزی، شهرستان رودبار آباد خواهد شد که انتظار می رود با پشتیبانی بیشتر برخی از مسئولین شاهد به بار نشستن زحمات و آبادانی بیشتر دیار شکوفه های زیتون باشیم. وی در خاتمه گفت: از نماینده می خواهیم حرف که می زند عمل کند؛ چون عمل کردن شرط است. نماینده برادر ما است و انتظار داریم که به مردم خدمت کند که پیش گام بودن در این راستا، همان خدمت به خدا، کشور و دولت می باشد.
نماینده باید همه شهرها و روستاها را به یک چشم ببیند و تبعیض قائل نشود
نظام شکوری، از دیگر اهالی دولت آباد افزود: نماینده باید همه شهر و روستاهای شهرستان رودبار را به یک چشم ببیند و تبعیض قائل نشود. عمران و آبادانی روستاها، موجب عدم مهاجرت جوانان خواهد شد که در دور نهم برای تحقق بخشیدن این مهم بسیار ضعیف عمل شده است. وی با بیان اینکه هر اقدامی که تاکنون صورت گرفته با خودیاری بوده و دولت هیچگونه حمایتی نداشته است، تأکید کرد: انتظار داریم نماینده شهرستان رودبار با مغتنم شمردن جایگاه بومیان، مردم را ارج نهند و با بازدید از روستاها حتی با دستانی خالی در کنار مردم باشد.
برخی از مسئولین با کم توجهی به مقوله ورزش، جوانان را به فراموشی سپرده اند
رضا احمدی نیا از جوانان روستای دولت آباد، عدم حمایت مسئولین از جوانان بسیار ناراحت کننده خواند و تشریح کرد: زمین ورزشی دولت آباد که امکان برگزاری مسابقات والیبال ساحلی و فوتسال در آن مهیا بود، به دلیل عدم توجه مسئولین ذیربط، امکان بهره مندی از این زمین از بین رفته است. وی در ادامه مشکلات موجود در سالن ورزشی دولت آباد( عدم بهره مندی از روشنایی، تشک ورزشی و …) را از دیگر دغدغه های جوانان خواند و گفت: به نظر می رسد که برخی از مسئولین با کم توجهی به مقوله ورزش، جوانان را به فراموشی سپرده اند که امیدواریم در دور دهم، نماینده با توجهی ویژه به جوانان، موقعیت های توسعه، رشد و پیشرفت را برایشان فراهم کند.
عدم اشتغال جوانان، اصلی ترین دغدغه خانواده ها می باشد
اردشیر احمدی، عدم اشتغال جوانان را اصلی ترین دغدغه خانواده ها خواند و تصریح کرد: ارتباط مستمر با سرمایه داران، توسعه ظرفیت های گردشگری و عمران و آبادانی بیشتر دیار صلح و دوستی از مهم خواسته های مردم می باشد که از نماینده شهرستان رودبار تقاضامندیم با درایت بالا در کنار مردم و دولت برای سربلندی بیش از پیش شهرستان از هیچ تلاشی دریغ نداشته باشد.

000

00 0

آخرين اخبار
پر بحث ترين
اسپرو
#
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار