تاریخ انتشار: پنجشنبه 5 می 2016 | 12:18 ب.ظ
روزنامه الاتحاد: رویکرد اعراب خلیج فارس پس از توافق هسته ای ایران: برقراری روابط تازه با روسیه و چین
شکوفه های زیتون- اعراب حلیج فارس تلاش می کنند مواضع ملی و منطقه ای اتخاذ کنند که جایگزین اتکا بر یک ابرقدرت باشد. این رویکرد نشان می دهد کشورهای عربی دیگر آمریکا را به چشم یک صندوق خیریه نگاه نمی کنند، و آن را کشور بزرگی می دانند که به دنبال منافع و اهداف استراتژیک خود است.
روزنامه الاتحاد چاپ ابوظبی نوشت: حاکمان کشورهای عربی شورای همکاری خلیج فارس دیگر تنها به دنبال مقابله با نفوذ و قدرت ایران نیستند، بلکه می خواهند روابط تازه ای را با روسیه و چین آغاز کنند.
این روزنامه در ادامه آورده است: اعراب حلیج فارس تلاش می کنند مواضع ملی و منطقه ای اتخاذ کنند که جایگزین اتکا بر یک ابرقدرت باشد. این رویکرد نشان می دهد کشورهای عربی دیگر آمریکا را به چشم یک صندوق خیریه نگاه نمی کنند، و آن را کشور بزرگی می دانند که به دنبال منافع و اهداف استراتژیک خود است.
کشورهای عربی باید از فرصت این دوره استفاده کنند و به روابط بین المللی و منطقه ای خود تنوع بخشند، تا بتوانند تعادل منطقه را کنترل کنند. این تغییر و تحول پیام قدرتمندی به آمریکا است، که در حال کاهش تاثیر خود بر منطقه است.
این روزنامه خشم حاکمان عرب از عدم تامین امنیتشان را باعث رویکرد تازه و تهاجمی در میان آن ها کرد که باعث تعجب مقامات آمریکایی شد.
الاتحاد در خاتمه عنوان کرد، اخیرا کشورهای عربی چندین ائتلاف تشکیل دادند تا منافع منطقه ای و بین المللی خود را دنبال کرده و با خلا سیاسی ناشی از تصمیمات سیاسی اخیر آمریکا مقابله کند. بدون تضمین مقابله با سیاست های ایران، روابط آمریکا و کشورهای عربی هیچ وقت به سطح پیش از امضای توافق هسته ای با تهران بر نمی گردد./انتخاب
آخرين اخبار
پر بحث ترين
اسپرو
#
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار