تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ | ۱۱:۲۱ ق.ظ
عطایی شهردار رودبار در مراسم تجلیل از خبرنگاران:
درست گویی و حق گویی از ویژگی های خبرنگاران واقعی است
مراسم تجلیل از خبرنگاران فعال شهرستان رودبار توسط شهرداری و شورای اسلامی شهر در دفتر شهردار این برگزار شد.

شگوفه های زیتون- مهندس ناصر عطائی با اشاره به اینکه روشنگری و هدایت افکار عمومی از شاخص های خبرنگاران با درایت است گفت: این مهم باعث ایجاد امنیت در جامعه می شود.

شهردار رودبار اظهار داشت: بسیاری از قوانین مدیریت شهری ناکار آمد و نیارمند مهندسی مجدد است، وی افزود: پیکره شهرهای ما نحیف تر از آن است که با اعتبارات شهرداری ها درست شود و دولت تدبیر و امید کمک های مناسبی به قوانین شهرداری ها نموده است که جای تشکر دارد.

عطایی با اشاره به ظرفیت شورای اسلامی شهر تصریح کرد: هنر شورا تقویت مشارکت های مردمی است که موجب رشد و بالندگی خواهد شد و ارتباط و اطلاع رسانی در خصوص مطالبات مردمی و شهری و انعکاس دغدغه های مردمی نیازمند حمایت اصحاب رسانه و خبرنگاران است

شهردار رودبار اظهار نمود: آهنگ توسعه کُند شده، که بخشی از این بی اعتمادی ها به عملکرد بد برخی از مسئولین مرتبط است. وی افزود: برخی از این بی اعتمادی ها نیز بر می گردد به باورهای غلط عده ای از مردم که در این خصوص مردم باید همت کنند و مشارکت داشته باشند.

عطایی گفت: گاهی اطلاع رسانی غلط و اخبار بد موجب بی اعتمادی می شود که نیازمند همراهی اصحاب رسانه در پیشبرد امورات شهری است.

وی در ادامه با اشاره به ساماندهی سفیدورد گفت: ساماندهی سفیدرود با حمایت نشریه شکوفه‌های زیتون و برخی سایت ها به عنوان حق مسلم مردم شمرده می شود.

عطایی در خصوص روز خبرنگار گفت: خبرنگاران یکی از مظلوم ترین افراد جامعه هستند که بدون چشم داشت در بدترین شرایط با مسئولین و مردم همراه هستند که جای تشکر فراوان دارد. شهردار رودبار بیان داشت: پذیرای نقد سالم خبرنگاران هستم، نقد را توفیق مدیریت شهری می دانم، وی افزود: مدیریت شهری رودبار آماده پذیرش نقد طرح های عمومی در خصوص تقویت امور عمرانی و بالابردن سطح اقتصاد شهری است.

شهردار رودبار با بیان اینکه کمک در جهت استقرار نهادهای دولتی یکی از اهداف شهرداری می باشد تصریح کرد: ساختمان دادگستری با اهدا زمین توسط شورا و شهرداری انجام شده است و کلیه نرم افزارهای شهرداری تغییر کرده و نظام مالی شفاف در شهرداری رودبار به وجود آمده است و تولید ثروت و تقویت گردشگری از جمله مواردی است که شهرداری بدنبال آن است.

وی در پایان گفت: اتفاقات بسیار خوبی در شهر رودبار افتاده که در هفته دولت ۲۰ پروژه شهری تاثیر گذار افتتاح خواهد شد. در ادامه این مراسم

بیوک صادق نژاد رئیس شورای اسلامی شهر رودبار در ادامه این مراسم بصورت اخص و ویژه از تلاش های جانانه و همراهی هفته نامه شکوفه‌های زیتون تجلیل نمود و لایحه خدمات شهری و اصلاح جامع شهری را خواستار شد.

مهندس آقاخانی عضو شورای اسلامی شهر رودبار نیز با اشاره به اینکه خبرنگاری شغل خطیر و معنوی است گفت: واقعیت ها توسط خبرنگاران گفته شود هر چند تلخ و گزنده باشد.

محمد آذربو عضو شورای شهر رودبار در ادامه شغل خبرنگاری را بسیار خطیر دانست و گفت: از سخت ترین مشاغل دنیا خبرنگاری است و متاسفانه شرایط رفاهی و امکانات خبرنگاران در جامعه ما خوب نیست و حمایت آنچنانی از خبرنگاران صورت نمی گیرد.

در ادامه این مراسم مهندس محمد حسین صیادپور سردبیر هفته نامه شکوفه های زیتون ضمن تبریک روز خبرنگار و سالروز شهادت شهید محمود صارمی بیان داشت: یقین داریم که مدیریت شهری در جمهوری اسلامی ایران با همکاری شورای اسلامی که برگرفته از بطن مردم هستند می توانند با بسیج منابع و امکانات و با هدایت و کنترل، مدیرت شهری را که همانا بهره بردن از ظرفیت های بالقوه و هنجارهای اجتماعی با در نظر گرفتن فرهنگ و تاریخ شهرها می باشد را عینیت بخشد.

وی همچنین پیشنهاد نمود دیوار مهربانی که توسط شکوفه های زیتون که حدود سه ماه پیش مطرح شد را به مردم خیر و نوعدوست هدیه دهند.

سردبیر شکوفه های زیتون بیان داشت: نگاه شکوفه های زیتون با تمام ظرفیت خود حمایت از طرح های عام المنفعه علی الخصوص در حوزه مدیریت شهری است.

شایان ذکر است در پایان این مراسم با اهدای لوح تقدیر توسط شهرداری و شورای اسلامی شهر رودبار از خبرنگاران شهرستان تجلیل شد.

46 43 44

23

20

آخرين اخبار
پر بحث ترين
اسپرو
#
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار