تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۵ | ۰۵:۲۳ ق.ظ
اهالي روستاي آغوزبن درگفتگوي چهره به چهره: بام رودبار بر بلنداي محروميت قرار دارد
شکوفه های زیتون/ محمد رضا اماني- بعد از طي ۸ كيلومتر از جاده اصلي رودبار پشت سر گذاشتن مسير كوهستاني زيبا ،پر پيچ و خم، خطرناك و پر دست انداز كه در قسمت هايي از آن بوي خوش درخت كاج به مشام مي رسد به روستاي زيبا و توريستي آغوزبن مي رسيم.

آغوزبنروستاي آغوزبن با دارا  بودن ۵ شهيد به نام هاي:  شهيد سيد يونس رودباري، شهيد سيد يوسف حسيني، شهيد سيد سجاد حسيني، شهيد قربانپور آلش دشتي و شهيدگمنام  پور آغوزي نقش پر رنگي در جنگ و انقلاب  ايفا كرده است.

در ادامه گفتگو يمان را با اهالي اين روستاي زيبا از نظر مي گذرانيم.

علي-قاسميآغوزبن نزديك شهر ولي دور از امكانات

يعقوب علي قاسمي آغوزبني عضو شوراي اسلامي روستاي آغوزبن گفت:  روستاي آغوزبن  سه عضو شوراي اسلامي و يك دهيار دارد اين روستا كه در زمستان و پائيز داراي ۶۰ خانوار و در بهار و تابستان داراي ۳۰۰ خانواراست.

وي تاكيد كرد روستاي آغوزبن در سال ۶۰ بر اثر تركيدگي لوله  گاز كه  براي صادرات به كشورهاي هم جوار از اين محله گذشته است بالغ بر ۹ تن از اهالي  آن  فوت شدند  و خانه هايشان تخريب شد و با  وجود اين تاوان سنگين هنوز ما از نعمت گاز بي بهره هستيم. قاسمي يادآور شد با اينكه اكثر مناطق محروم كشور گاز رساني شده اند ما هنوز گاز نداريم و در تمام فصول مخصوصا زمستان  و پائيز بسيار در مضيقه  هستيم.

عضو شوراي اسلامي آغوزبن تصريح كرد: با در آمد كم ساكنين اين روستا، هر كپسول گاز تا آغوزبن براي هر خانواده ۱۰۰۰۰  تومان هزينه بر مي دارد. قاسمي گفت با اينكه به تازگي اسفالت جاده آغوزبن شروع شده است ولي متاسفانه مدتي است ماشين آلات آسفالت خراب شده و كار آسفالت به تعويق افتاده است.

آيا مسئولين شهرستان ما را مي بينند؟

سيد-يزدان-حسينيسيد يزدان حسيني يكي از ساكنين  روستاي آغوزبن گفت: بعداز گاز يكي ديگر از مشكلات ما كمبود آب هم براي مصرف خانوارها و هم براي كشاورزي  مي باشد كه اهالي اين روستا از اين بابت بسيار  در تنگنا هستند و براي تهيه آب شرب به چشمه هاي كم آب اطراف روستا رجوع مي كنند. وي تصريح كرد: با توجه به اينكه نيروگاه بادي توليد برق در اين روستا مي باشد ولي ما در تمام سال نوسان برق داريم كه به لوازم برقي منازل ما صدمه مي زند.

حسيني تصريح كرد: در سال ۹۲ قرار بود كلنگ گازرساني به روستاي آغوزبن زده شود ولي سال ۹۵هم به نيمه رسيد اما هيچ اتفاقي نيفتاده است.

حسيني آغوزبني ياد آور شد: با اينكه در بام رودبار هستيم اما بر بلنداي محروميت و صداي فرياد ما به گوش  مسئو لين نمي رسد. اگر شهيد سيد يونس رودباري و ديگر شهدا را نداشتيم  روستاي سادات  نشين آغوزبن از يادها رفته بود.


منوچهر-حسيني
سيد منوچهر حسيني آغوزبني يكي ديگر از ساكنين گفت: روستاي آغوزبن فاقد نانوایي مي باشد و ما براي تهيه نان بايد تا رودبار برويم

وي تصريح كرد: در كل سه دستگاه خودرو  به صورت پاره وقت براي انتقال مسافر از آغوزبن به رودبار در اين مسير فعاليت مي كند.

منوچهر حسيني يادآور شد: روستاي آغوزبن با توجه به دارا بودن جمعيت پير و  جوان و كودك، فاقد درمانگاه  و خانه بهداشت مي باشد ، اگر براي يكي از اهالي در شب  كه رفت آمد كم است اتفاقي بيفتد ۴۵ دقيقه طول مي كشد تا آن فرد مريض به درمانگاه يا بيمارستان برسد و ما از كمبود امكانات پزشكي و بهداشتي رنج مي بريم.


سيد-نظرعلي-حسيني
از مردم بهره برداري سياسي نكنند
سيد نظر علي حسيني يكي از معتمدين آغوزبن :اهالي روستاي آغوزبن را فقط در ايام خاص به ياد نياورند.
حسيني يادآور شد: محصولات روستاي آغوزبن فقط گندم و جو است كه آن هم با مشكل بي آبي مواجه  است و ما از نعمت زيتون بي بهره هستيم.وي تصريح كرد:  تنها مدرسه روستاي آغوزبن با سابقه اي ۵۰ ساله دارد و  به علت كمبود  دانش آموز تعطيل مي باشد و آن عده  از دانش آموزان ساكن  روستا رفت و آمد هر روزه برايشان سخت است. با اينكه مسئولان هر ساله براي سالگرد شهيد سيد يونس  حسيني رودباري از جاده خاكي آن گذر مي كنند وحالا كه آسفالت به يك كيلومتر آن نزديك شده ولي آسفالت شدن آن به آینده موکول شده است. روستاي توريستي ، گردشگري خوش آب و هواي آغوزبن داراي كوچه هاي خاكي و سنگلاخ ، دست انداز هاي خطرناك، عدم جدول كشي و خيابان ها ي بي نام مي باشد.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار