تاریخ انتشار: جمعه 23 سپتامبر 2016 | 17:06 ب.ظ
رضوان مدير عامل انجمن خيريه حمايت از بيماران كليوي استان:
فرهنگ غني مردم گيلان ارزش نيكوكاري را دو چندان كرده است
شكوفه هاي زيتون- نشست خبري مديرعامل انجمن خيريه حمايت از بيماران كليوي استان گيلان با خبرنگاران استان با حضور تعدادي از اعضاء شوراي اسلامي كلانشهر رشت برگزار شد.

شکوفه های زیتون- در اين نشست هوشنگ رضوان مدير عامل انجمن خيريه حمايت از بيماران كليوي استان ضمن تجليل از همراهي اصحاب رسانه براي معرفي اين انجمن طي سخناني اظهار داشت: شناساندن نيازمندان اين انجمن بدون حمايت مردم خير و نوعدوست گيلان ميسر نبود و تنها در اين مسير حمايت و كمك اعضاء شوراي اسلامي شهر رشت كمك حال ما بوده كه جاي تشكر دارد.

1

رضوان بيان داشت: اگر در نسير خير و كمك به مردم اصحاب رسانهرا در كنار خود نداشته باشيم متضرر خواهيم بود و در اين مورد پذيراي نقد هستيم كه نقد هم مثبت آن خوب است هم منفي، مدير عامل انجمن خيريه حمايت از بيماران كليوي استان در جمع خبرنگاران استان خاطر نشان كرد: مردم گفته هاي حقيقت جو را ميپذيرند و با مشاركت و همفكري هميشه در صحنه هستند.

وي خاطر نشان كرد: ارزش و فرهنگ مردم فهيم استان گيلان درب خير و نيكوكاري را به روي همه باز نموده است و نبايد گذاشت اين فرهنگ غني رو به خاموشي برود.

رضوان تاكيد ورزيد: فعاليت هاي انجمن حمايت از بيماران كليوي بايد به مردم استان انعكاس پيدا كند. وي خاطر نشان كرد: اين انجمن در سال ١٣٧٢ در استان تاسيس شد و امسال با حمايت مردم خداجو بالغ بر ٢٠٠ ميليون تومان بدهكاري گذشته انجمن پرداخت شد و مستمري هاي افراد تحت پوشش هم پرداخت شده و در اين مدت به ميزان ٩٠ ميليون تومان سبد كالا توسط نيكوكاران پرداخت شده كه در طول شش ماه نخست سال ٩٥ به ميزان چهار بار سبد كالا هركدام به ميزان ٢٠٠ هزارتومان پرداخت شده است.

2

رضوان ادامه داد: تعداد ٥٠٠صندوق روميزي و ٢٠٠ صندوق فلزي ساخته شده كه ميتوان با كمك هاي مردم قدرشناس مشكلات پيش روي بيماران كليوي را مرتفع نمود.وي افزود: ١٦٠٠ بيمار دياليزي را در استان داريم و تعداد ١٥٠٠ مورد پيوند كليه در طول ٢٣ سال انجام شده است.

مدير عامل انجمن حمايت از بيماران كليوي ادامه داد: خريد و فروش كليه به هيچ وجه بدون نظارت انجمن انجام نمي شود. وي ادامه داد: هر كليه به ميزان ١٥ ميليون تومان بدون احتساب هزينه هاي پزشكي قيمت دارد كه ٣٣٠ نفر در نوبت پيوند كليه در استان هستند كه پيوندها به صورت رايگان از طريق دولت پرداخت مي شود و تنها ٢٠ درصد هزينه پيوند از بيمار گرفته مي شود.

وي اطلاع رساني در خصوص بيماران كليوي را ضعيف دانست و خاطر نشان كرد: منشاء بيماران كليوي فشار خون بالا، دياب و ژنتيك است كه متاسفانه ٢٨٥ نفر به بيماران كليوي اضافه شدند. هوشنگ رضوان در جمع خبرنگاران افزود: نقش صداوسيما و رسانه ها در اطلاع رساني براي پيشگيري از بيماران كليوي بسيار مهم است و خبرنگاران هم ميتوانند بازوان قوي در اين خصوص باشند.

وي بيان داشت: مدير هرچقدر توانمند باشد اما اگر بودجه نباشد بار منفي خواهد داشت و هركجا صداقت باشد بركت هم هست و در امور خير كارفرما خداست. وي در خاتمه از كمك هاي تهيه جهيديه و لوازم التحرير و كمك تحصيلي خانواده بيماران كليوي خبرداد و افزود: ١٣ شهرستان استان گيلان داراي انجمن هستند كه شهرستان هاي صومعه سرا، آستانه اشرفيه و املش هم دفاترشان تاسيس خواهند شد.

  3 4

آخرين اخبار
پر بحث ترين
اسپرو
#
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار