تاریخ انتشار: چهار شنبه 15 فوریه 2017 | 19:00 ب.ظ
استاندار گیلان
برف گذشته حدود 160 میلیارد تومان به گیلان خسارت وارد کرد
دکتر نجفی صبح امروز در دیدار معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور گفت:برف روزهای 13 و 14 بهمن به 9 شهر و 800 روستای گیلان 159 میلیارد و 600 میلیون تومان خسارت وارد کرد.

شکوفه های زیتون-دکتر نجفی صبح امروز در دیدار معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور گفت:برف روزهای 13 و 14 بهمن به 9 شهر و 800 روستای گیلان 159 میلیارد و 600 میلیون تومان خسارت وارد کرد.

وی گفت:در بارش سنگین گذشته که با سرعت باد 80 کیلومتر در ساعت آغاز شد در مدت 12 ساعت 80 سانتی متر در جلگه و در ارتفاعات 150 سانتی متر برف بر زمین بارید.

استاندار گیلان ادامه داد:بیشتر این خسارت ها در بخش راه،تاسیسات شهرها، برق، آب شرب، مسکن، کشاورزی و دیگر تاسیسات زیربنایی بوده است.

وی با بیان اینکه در تلاش هستیم تا خسارت های بارش سنگین برف جبران شود،گفت:این خسارت ها روز گذشته به وزیر کشور، راه و شهرسازی،نیرو و رئیس سازمان برنامه و بودجه و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گزارش شد.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد:برای بازسازی ماشین آلات سنگین راهداری  نیاز به توجه ویژه ی وزارت راه و شهرسازی داریم و از منابع استانی نیز کمک می کنیم.

وی گفت:همچنین امروز با رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل کشور در خصوص بهره مندی از فرصت منطقه آزاد انزلی برای ورود ماشین آلات سنگین مدرن با هزینه کمتر تفاهم  خوبی انجام شد.

استاندار گیلان ادامه داد:البته علاوه بر این سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور اعتباری را برای بهسازی جاده و نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده ای اختصاص داده است.

دکتر نجفی افزود:در جلسه گذشته با مدیران شرکت توانیر کشور نیز که به دستور وزیر نیرو در رشت برگزار شد اعتبارات خوبی برای برق اختصاص یافته است.

وی گفت:ان شاء الله سفیدی برف امسال موجب سبزی بیشتر گیلان در بهار شود.

گفتنی است محمد رضا نازک کار صبح امروز در نشست رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور با استاندار گیلان به عنوان مدیرکل جدید راهداری و حمل و نقل جاده ای استان معرفی شد.

وی معاونت راهداری اداره کل راه و ترابری گیلان به مدت 10 سال،معاونت فنی اداره کل راه و ترابری استان گیلان به مدت 2سال، مدیریت ساخت و توسعه راه های اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان از سال 90 تاکنون را در کارنامه خود دارد./ایسنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
اسپرو
#
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار