تاریخ انتشار: دوشنبه 3 آوریل 2017 | 03:50 ق.ظ
عامل انسانی همچنان در صدر تصادفات
رئیس پلیس راه راهور نیروی انتظامی اعلام کرد: امسال چهارمین سال پیاپی است که با کاهش تصادفات جاده ای روبه رو شدیم اما همچنان عامل انسانی در صدر تصادفات جاده ای قرار دارد.
شکوفه های زیتون- سرهنگ محمد حسین حمیدی گفت: امسال با وجود شرایط جوی متفاوت در تمام استان ها، شاهد افزایش سفرهای نوروزی بوده ایم به رغم این که پلیس در محورهای مواصلاتی کشور هشدارهای لازم در زمینه طغیان رودخانه، ریزش سنگ و لغزندگی جاده ها را اعلام کرده بود سفرهای نوروزی افزایش یافت.

وی ادامه داد: امسال چهارمین سال پیاپی است که با کاهش تصادفات جاده ای روبه رو شدیم اما همچنان عامل انسانی در صدر تصادفات جاده ای قرار دارد.

رئیس پلیس راه راهور ناجا گفت: خستگی و خواب آلودگی عامل 40 درصد تصادفات بوده که منجر به خروج خودرو از جاده، واژگونی، انحراف به چپ و برخورد با خودروهای روبه رو شده است.

سرهنگ حمیدی اضافه کرد: سبقت غیرمجاز، انحراف به چپ به ویژه در جاده های دو طرفه 30 درصد تصادفات را به خود اختصاص داد.

به گفته وی، 70 درصد عامل تصادفات همچنان انسانی است که در شرایطی اتفاق افتاده که در جاده ها مه گرفتگی، لغزندگی و کاهش دید اعلام شده بود.

وی با اشاره به وقوع تصادفات زنجیره ای در استان های البرز، قزوین، تهران ـ قم، و مشهد تصریح کرد: با تمام این موارد در مجموع شهروندان بهتر رانندگی کرده و شرایط از سال های گذشته بهتر بوده است.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
اسپرو
#
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار