تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۶ | ۲۰:۴۰ ب.ظ
۷ میلیون گردشگر نوروزی در استان گیلان اقامت کردند
مدیرکل میراث فرهنگی, صنایع دستی و گردشگری استان گیلان گفت: از ۲۶ اسفند تا ۱۳ فروردین‌ماه ۷ میلیون و ۳۰۲ هزار نفر در استان گیلان اقامت کردند.

رضا علیزاده  اظهار داشت: از ۲۶ اسفند تا ۱۳ فروردین بیش از یک میلیون و ۲۵۵ هزار خودرو به استان گیلان وارد شده که در مقایسه با سال گذشته ۳۱٫۵۴ درصد رشد داشته است.

مدیرکل میراث فرهنگی, صنایع دستی و گردشگری استان گیلان، مسافران اقامت کننده در مراکز اقامتی ثابت و موقت گیلان را بیش از ۷ میلیون و ۳۰۲ هزار نفر اعلام کرد و گفت: این آمار در مقایسه با سال گذشته ۱۸٫۹ درصد رشد داشته است.

علیزاده بازدیدکنندگان از موزه‌ها و بناهای تاریخی گیلان را در ایام تعطیلات نوروزی بیش از ۱۸۳ هزار نفر عنوان و بیان داشت: این آمار در مقایسه با سال گذشته ۳٫۸۳ درصد رشد داشته است.

مدیرکل میراث فرهنگی, صنایع دستی و گردشگری استان گیلان از حضور بیش از ۸۰۰ گردشگر خارجی در گیلان خبر داد و اظهار داشت: این آمار در مقایسه با سال گذشته حدود ۶ درصد رشد داشته است.

وی با بیان اینکه بیش از ۲۷۰۰ بازدید نظارتی از تاسیسات گردشگری استان گیلان انجام شد افزود: این بازدیدها منجر به یک تشویق, ۱۱۱ تذکر و ۱۳ اخطار کتبی شد و همچنین ۶۴٫۳ درصد تاسیسات اقامتی ثابت تحت پوشش اداره کل میراث فرهنگی در این ایام اشغال شد.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار