تاریخ انتشار: چهار شنبه 12 آوریل 2017 | 11:18 ق.ظ
قانون انتخابات شوراها نیاز به اصلاح دارد
رئیس هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان گیلان با بیان ایکنه در قانون انتخابات 18 مورد ابهام را شاهد هستیم که باید اصلاحاتی در این زمینه انجام شود، گفت: تعداد کاندیداهای ثبت‌نامی در انتخابات شوراهای گیلان نسبت به دوره گذشته حدود ۱۵ درصد افزایش یافته است.

شکوفه های زیتون-سیدکاظم دلخوش، رئیس هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان گیلان در خصوص برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان گیلان، اظهار کرد: بر اساس برنامه زمان بندی شده فعالیت هیات‌های نظارت و اجرایی شهرستان‌ها مشخص شدند و از 30 اسفند ماه تا 6 فروردین ماه نیز ثبت نام‌ها انجام شد.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از 7 تا 16 فروردین نیز بررسی صلاحیت‌ها انجام شد، افزود: افرادی که رد صلاحیت شده‌‌اند، وضعیت‌شان مشخص می‌شود و براساس وظیفه‌ای که قانونگذار تعیین کرده به موضوع صلاحیت‌ها ورود پیدا کرده‌ایم و نظارت ما استصوابی نبوده است.

وی با بیان اینکه از اول اردیبهشت ماه کاندیداهایی که تایید صلاحیت شده به فرمانداری‌ها ابلاغ می‌شود، گفت: استقبال خوبی برای ثبت‌نام در شوراها را شاهد بودیم، البته در برخی از حوزه‌ها به حد نصاب ثبت‌نام برای برگزاری انتخابات شوراها نرسیدیم ولی در مجموع استقبال خوبی شده و تعداد ثبت‌نام کنندگان نسبت به دوره گذشته حدود 15 درصد افزایش یافته است.

دلخوش با بیان اینکه 15 هزار و 400 نفر برای شرکت در انتخابات شوراها ثبت نام کرده‌اند، متذکر شد: از آنجایی که قانونگذار موضوع بررسی صلاحیت‌ها را سهل و آسان گرفته و ما نیز به مر قانون عمل می‌کنیم و براساس چهار مرجع اصلی به موضوع صلاحیت‌ها ورود پیدا می‌کنیم.

به گزارش خانه ملت رئیس هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان گیلان افزود: در قانون انتخابات 18 مورد ابهام را شاهد هستیم که باید اصلاحاتی در این زمینه انجام شود به خصوص در این زمینه که نظر مراجع چهارگانه قطعی و لازم الاجرا نیست، سبب می‌شود که آرا شخصی افراد در بررسی صلاحیت‌ها موثر باشد./ایسنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
اسپرو
#
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار