تاریخ انتشار: چهار شنبه 12 آوریل 2017 | 11:52 ق.ظ
تقدیر رئیس جمهوری از دهیار و کارآفرینان نمونه گیلانی
از دهیار و کارآفرینان نمونه استان گیلان در همایش ملی اقتصاد مقاومتی و توسعه روستایی با حضور رئیس جمهوری تقدیر شد.
 شکوفه های زیتون- مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان با اشاره به برگزاری همایش ملی اقتصاد مقاومتی و توسعه روستایی با حضور رییس جمهوری درتهران گفت: در این همایش از ماندانا فخار دهیار روستای لاکان به عنوان دهیار نمونه، از احمد حسن پور کارآفرین در رشته مرواربافی و شهرام کسایی کارآفرین در حوزه تولیدات نرم افزاری به عنوان کارآفرینان نمونه قدردانی شد.

سید مازیار سیدنژاد افزود: پس از استان تهران، استان گیلان با تعداد 264 نفر از دهیاران و کارآفرینان بیشترین حضور را در این همایش داشتند و یکی از کارآفرینان نمونه گیلان در حضور رئیس جمهوری مطالبی در حوزه اقتصاد روستایی بیان کرد.
وی با اشاره به اقدامات دولت یازدهم در توسعه روستاها گفت: یکی از برنامه های مهم دولت و تاکیدات استاندار گیلان در سه سال گذشته، استفاده از ظرفیت دهیاران در خدمت به روستاهاست که به خوبی در برهه های مختلف از جمله مقابله با خشکسالی، بحران برف ،مشارکت در برنامه های عمرانی و مدیریت پسماند مشهود است.
به گفته سیدنژاد، در سه سال گذشته در گیلان شاخص گاز رسانی روستایی از 63 به بیش از 95 درصد ، آب روستایی از 64 به 76 درصد و آسفالت راه روستایی از 39 به 52 درصد رسیده است .
وی ادامه داد: تجهیز و یکپارچه سازی 10 هزار هکتار از شالیزارهای گیلان با 700 میلیارد ریال اعتبار از دیگر اقداماتی است که برای رونق کشاورزی در روستاهای گیلان انجام شده است .
مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان افزود: اجرای طرح الگویی روستای بدون بیکار در گیلان نیز که با هدف رونق تولید اشتغال در روستاها انجام شد ، در سفر دهم فروردین ماه جاری رئیس جمهوری به گیلان برای اجرا در سراسر کشور مورد تاکید قرار گرفت.
بر اساس آخرین تقسیمات کشوری ، استان گیلان دارای 16 شهرستان، 52 شهر و 43 بخش، 109 دهستان و 2 هزار و 583 آبادی دارای سکنه است./ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
اسپرو
#
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار