تاریخ انتشار: چهار شنبه 19 جولای 2017 | 18:22 ب.ظ
پدرام بیک زاده کشتی گیر رودباری در گفتگو با شکوفه های زیتون:
کشتی از نداشتن سالن مجهز و امکانات اولیه برای انجام تمرینات تخصصی رنج می برد
اشاره سامبو یک ورزش رزمی روسی است. سامبو رشته ای نسبتاً جدید رزمی محسوب می‌شود که در دهه ۱۹۲۰ در ارتش سرخ شوروی به منظور تقویت توانایی مبارزه تن‌به‌تن سربازان، پایه‌گذاری شد. این رشته بر فنون گلاویزی و پرتابی تأکید دارد و تلفیقی از مؤثرترین تکنیک‌های چندین رشته دیگر از جمله جودو ژاپنی، کشتی آزاد و فرنگی و سبک‌های محلی کشتی آسیای میانه و قفقاز است.

 

شکوفه های زیتون/ جواد کاظمی-به باور تمامی افراد اهل فن شهرستان رودبار در تمام رشته های ورزشی نخبگان فراوانی دارد که کشتی سامبو با وجود جدیدالورد بودن نیز یکی از این رشته ها می باشد. پدرام بیک زاده از ورزشکاران با اخلاق رودباری کشتی گیر سامبو یکی از این ورزشکاران نخبه ای است که اگر این ورزش را به شرط حمایت مسئولین امر ادامه دهد در آینده حرفهای زیادی برای گفتن دارد و مطمئنا می تواند افتخارات فراوانی برای شهرستان خود کسب کند. به همین بهانه شکوفه های زیتون مصاحبه ای با این ورزشکار ترتیب دیده که در ادامه خواهید خواند.

 

خودتان را معرفی کنید؟

پدرام بیک زاده هستم متولد 1373

 

کمی از سبکی که در آن به ورزش می پردازید بگویید؟

کشتی سامبو یا کشتی روسی که ادغام چند رشته ورزشی به وجود آمده که مهمترین جزء این رشته کشتی و کمی از جودو و وشو

 

این سبک از کشتی در شهرستان وجود دارد؟

خیر

زیر نظر کدام مربی تمرین می کنید؟

رشته کشتی آزاد که رشته ی اصلی و پایه ی بنده بوده زیر نظر پدر بزرگوارم ( انعام الله بیک زاده) و در رشته کشتی سامبو زیر نظر مربی گرامی آقای بهنام خیری مربی تیم ملی تمرین کرده ام

 

تا به حال چه افتخاراتی کسب کرده اید؟

قهرمانی چندین دوره مسابقات استانی و مقام کشوری و سال گذشته نفر اول شمیرانات و نفر دوم ارتشها ( مدافعان حرم) را کسب نموده ام

 

از آخرین مسابقه ای که در آن حضور داشته اید و سطح مسابقات؟

مسابقات آسیایی کشتی سامبو که در کشور ازبکستان شهر تاشکند برگزار شد و کسب مقام سوم آسیا

 

اهدافی که برای خود ترسیم کرده اید؟

رسیدن به مقام های بالاتر در سطح های بالاتر( جهانی و المپیک)

 

امکانات این رشته در شهرستان؟

برای این رشته در شهرستان هیچگونه امکاناتی وجود ندارد

چه کمبودها و مشکلاتی دارید؟

کمبودها و مشکلات بسیار زیاد هستند. از جمله نداشتن سالن مجهز و حتی نداشتن امکانات اولیه برای انجام تمرینات تخصصی رشته ورزشی کشتی، نداشتن اسپانسر برای حمایت از تیم کشتی که بتوانند بخشی از هزینه های مسابقات را متقبل شوند، عدم حمایت نهادهای دولتی و مسئولین مربوط به رشته های مختلف ورزشی، عدم حمایت مسئولین از ورزشکاران مدال آور بخصوص در رشته کشتی که پرافتخارترین رشته ی ورزشی و با قدمت کشور عزیزمان ایران است و می توان گفت که بار تمام رشته های مختلف ورزشی را در میادین جهانی و المپیک به دوش می کشد.

سخن پایانی

در آخر لازم می بینم که از تمام کسانی که مرا حمایت کرده اند تقدیر و تشکر به عمل آورم. از جمله خانواده ام و آقای کیانوش پیریان به عنوان مربی کشتی و آقای محمدرضا حجت که حامی کشتی گیران بوده و حتی از سقف منزل مسکونی خود جایی برای تمرین کشتی برای فرزندان این شهر آماده کرده اند تا بتوانند در آنجا تمرین و افتخارآفرینی کنند کمال تشکر و قدردانی را دارم و همچنین از دوست عزیزم آقای کیوان چراغی که کمک و یاری فراوانی در این رشته (کشتی) به بنده نموده اند و دوستانی که همواره همراهم بوده اند هم تشکر می کنم .

آخرين اخبار
پر بحث ترين
اسپرو
#
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار