تاریخ انتشار: دوشنبه 24 جولای 2017 | 13:00 ب.ظ
استاندار گیلان:
عمده اراضی ‌استان گیلان در اختیار ‌چند سازمان قرار دارد
استاندار گیلان با بیان اینکه در استان گیلان برای اجرای طرح‌ها حتی برای ساخت یادمان شهدا کمبود زمین وجود دارد گفت: عمده زمین‌ها در استان گیلان در دست چند سازمان قرار دارد.

شکوفه های زیتون- محمدعلی نجفی  در جلسه شورای هماهنگی حفظ و نشر آثار حضرت امام خمینی (ره) در استانداری گیلان اظهار داشت: انتشار ارزش‌های دفاع مقدس و انقلاب از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی با بیان اینکه در استان گیلان برای اجرای طرح‌ها حتی برای ساخت یادمان شهدا کمبود زمین وجود دارد بیان داشت: پتروشیمی لوشان یکی از طرح هایی است که با کمبود زمین مواجه بود.

استاندار گیلان با بیان اینکه عمده زمین‌ها در استان گیلان در دست چند سازمان قرار گرفته است اذعان داشت: دستگاه‌های مختلف برای احداث و اجرای طرح‌های خود باید با یکدیگر همکاری کنند.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری درباره اقتصاد مقاومتی و نام‌گذاری سال‌های اخیر بر محور اقتصاد گفت: کشور برای ایجاد اقتصادی مقاوم نیازمند همکاری تمامی قوا با یکدیگر است و تلاش‌های دولت به تنهایی در این زمینه کافی نیست.

نجفی با اشاره به اینکه یادمان‌های ساخته شده توسط بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان باید با فرهنگ مردم مناطق مختلف سازگار باشد عنوان داشت: حفظ سادگی در ساخت این یادمان‌ها توجه بیشتری جلب می‌کند.

استاندار گیلان با بیان اینکه در یادمان شهدا ساخته شده در شهر ماسوله باید از سنگ های همان منطقه استفاده می‌شد بیان داشت: بسیاری از یادمان های شهدا می‌توانست با هزینه کمتری ساخته شود.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با اشاره به اینکه دانشنامه استانی دفاع مقدس توسط بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان نوشته می‌شود خاطرنشان کرد: کسانی که نویسنده این دانشنامه هستند باید افرادی تحصیلکرده و پرآوازه باشند.

وی با بیان اینکه مرکز اسناد ملی می‌تواند کمک فراوانی به بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان در زمینه تامین منابع لازم برای نگارش دانشنامه استانی دفاع مقدس انجام دهد گفت: استانداری گیلان حمایت‌های لازم را برای انجام این کار انجام می‌دهد./تسنیم

آخرين اخبار
پر بحث ترين
اسپرو
#
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار