تاریخ انتشار: شنبه 16 سپتامبر 2017 | 16:44 ب.ظ
فرماندار رودبار خبر داد:
دره دشت روستای پایلوت عاری از زباله در رودبار
فرماندار رودبار در همایش مدیریت پسماند روستایی: روستای دره دشت بعنوان پایلوت در شهرستان رودبار، باید عاری از زباله گردد.

شکوفه های زیتون- اسماعیل میرغضنفری در همایش مدیریت پسماند روستایی که در مجتمع فرهنگی سینمایی این شهرستان برگزار شد، گفت: تعالیم دینی و اسلامی و آموزه های بزرگان که رعایت نظافت را مورد تأکید قرار داده اند، نقشه راه مناسبی را برای محیط زیست سالم و پاک ترسیم کرده است.

وی یکی از مهم ترین وظایف ذاتی شهرداران و دهیاران که در قانون نیز پیش بینی شده است را مدیریت پسماند دانست و تأکید کرد: داشتن محیط زیستی سالم که زندگی سالم و پرنشاط را همراه با حفظ منابع طبیعی برای آیندگان و فرزندان در پی داشته باشد، مدیریت پسماند را ضروری و مهم کرده است.

فرماندار رودبار افزود: رعایت نظافت، بهداشت و ساماندهی زباله ها در شهرستان رودبار که با داشتن ۲۲۰ هزار هکتار جنگل و مرتع، از موهبت های طبیعی، تفرجگاهها و ییلاقات زیبا برخوردار است، اهمیت مضاعفی پیدا کرده است.

میرغضنفری با اشاره به مناطق زیبا، بکر و طبیعی مناطق مختلف سطح شهرستان رودبارکه مورد استفاده مردم و گردشگران قرار می گیرد گفت: روستای توریستی تفریحی دره دشت که در محل تلاقی بخش های رحمت آباد و بلوکات و خورگام قرار گرفته است بعنوان پایلوت در این شهرستان باید عاری از زباله گردد.

وی از معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری خواست با تشکیل یک کارگروه متشکل از بخشداران، محیط زیست، منابع طبیعی و آبخیزداری، دهیاران منطقه و گروه های مردمی حافظ محیط زیست نسبت به برنامه ریزی و اتخاذ تمهیدات لازم برای دست یابی به روستای بدون زباله دره دشت اقدام نماید./زیتون خبر

 

آخرين اخبار
پر بحث ترين
اسپرو
#
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار