تاریخ انتشار: یکشنبه 17 سپتامبر 2017 | 14:38 ب.ظ
مدیرعامل آبفار گیلان:
136 روستای گیلان دارای تنش آبی هستند
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان گفت: جبران کمبود آب شرب 136 روستای گیلان به 420 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

شکوفه های زیتون- مهندس محبعلی رنج ور در گفت وگو با خبرنگاران، از تنش آبی در 136 روستای گیلان خبر داد و اظهار کرد: 420 میلیارد ریال اعتبار برای جبران کمبود آب شرب و رفع تنش آبی روستاهای گیلان نیاز است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان میزان کمبود آب شرب این روستاها را 510 لیتر بر ثانیه اعلام کرد و افزود: برای جبران کم آبی این تعداد روستا، اقدامات فوریتی از جمله آبرسانی سیار در دست اجراست.

وی با تاکید بر لزوم اجرای طرح های تقویت فشار آب شرب این روستاها، خاطرنشان کرد: در زمان کنونی گیلان دارای یک هزار و 760 روستای برخوردار از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی است که در تابستان سال جاری به بیش از 80 روستای گیلان از طریق تانکرهای سیار آبرسانی شد.

این مقام مسئول همچنین از اجرای طرح آبرسانی به یکصد خانوار روستای داماش شهرستان رودبار با هزینه بیش از یک میلیارد و 750 میلیون ریال اعتبار خبر داد و خاطرنشان کرد: برای آبرسانی به این روستا 2 هزار و 800 متر لوله گذاری شبکه داخلی اجرا و یک باب مخزن 150 مترمکعبی احداث شده است.

رنج ور با بیان اینکه طرح اصلاح و بازسازی 140 متر از خطوط آبرسانی روستای عباسکوه شهرستان فومن با اعتبار 50 میلیون ریال اجرا شد، اضافه کرد: با اجرای این طرح 287 خانوار این روستا از فشار مناسب آب شرب برخوردار شدند./ایسنا

 

آخرين اخبار
پر بحث ترين
اسپرو
#
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار