تاریخ انتشار: سه شنبه 19 سپتامبر 2017 | 17:21 ب.ظ
در مراسم ترفیع درجه فرمانده ناوگان شمال مطرح شد
امیر سیاری: نداجا با حضور در «خلیج عدن» و «باب‌المندب» امنیت را برای اقتصاد کشور تامین می‌کند‌
فرمانده نداجا با اشاره به اینکه نیروی دریایی می‌تواند مثل وزارت خارجه در توسعه روابط بین الملل تاثیرگذار باشد، گفت: امروز نیروی دریایی با حضور در خلیج عدن و باب‌المندب امنیت را برای اقتصاد کشور تامین می‌کند.
دریادار سیاری در انزلی

شکوفه های زیتون- امیر دریادار حبیب‌‌الله سیاری صبح امروز در مراسم ترفیع درجه فرمانده ناوگان شمال در بندر انزلی اظهار داشت: ماه محرم برای ما دانشگاه و درس است و باید نهایت تلاشمان را انجام دهیم تا از عاشورا درس بگیرم و به‌کار بندیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه یکی از مهمترین درس‌های عاشورا درس بصیرت است اعلام کرد: به فرموده مقام معظم رهبری، بصیرت قطب نمای امروز جامعه است.

وی گفت: در دنیای پرهیاهوی امروز که استکبار جهانی با استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا در حال تغییر سبک زندگی در دنیاست و اسلام را دشمن اصلی خود می‌داند باید به بصیرتی که از محرم می‌آموزیم عمل کنیم.

دریادار سیاری با بیان اینکه حرکت در مسیر ولایت چراغ هدایت همگان است، افزود: دفاع مقدس هم درس‌های خود را از محرم و عاشورا گرفت و کسانی که در ان زمان بودند و یا مطالعه کرده‌اند می‌دانند که رمز موفقیت ما در دفاع مقدس بهره مندی از عاشورا و عمل به تاکتیک عاشورایی بود.

وی با اشاره به اینکه با تکیه بر ارزش‌های عاشورایی بر دشمن تا دندان مسلحی که 37 کشور از آن حمایت می‌کردند پیروز شدیم، گفت: باید در گرامیداشت دفاع مقدس برای انتقال ارزش‌های آن به نسل فعلی کوشش کنیم تا همگان بدانند در آن مقطع زمانی بر کشور و ملت ما چه گذشته است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش افزود: آنچه که امروز باید در دستور کار داشته باشیم این است که باید شب حمله‌ای فکر کنیم، آمادگی‌مان را بالا ببریم، بصیرت داشته باشیم، دشمن‌شناس باشیم و آمادگی مقابله با هر تهدیدی را داشته باشیم تا بتوانیم از ارزشهای‌مان دفاع کنیم.

وی با بیان اینکه تا هرجا که لازم باشد نشان می‌دهیم که ما مرد میدان هستیم و برای دفاع از ارزشهای‌مان از جان‌مان هم می‌گذریم و شعار راه ما راه حسین (ع) است، گفت: نیروی دریایی در همه مقاطع زمانی با درس گرفتن از عاشورا و با تجربه دفاع مقدس همان راهی را می‌رود که امام حسین (ع) رفت.

فرمانده نداجا افزود: امروز نیروی دریایی وظیفه‌ای را برعهده دارد که جنبه بین‌المللی دارد و ناوگان شمال ماموریت دارد که در خزر از منابع و منافع جمهوری اسلامی در مرزهای آبی دفاع کند و با کشورهای همسایه نیز تعامل داشته و برای برقراری امنیت تلاش کند.

دریادار سیاری با بیان اینکه نیروی دریایی به‌دلیل انجام ماموریت‌های ویژه در دریا و بین المللی بودن آن اهمیت ویژه‌ای دارد و از جایگاه مشخص‌تری برخوردار است، گفت: نیروی دریایی امروز تنها یک نیروی نطامی نیست بلکه یک نیروی علمی، سیاسی و بین المللی است.

وی با اشاره به اینکه نیروی دریایی می‌تواند مثل وزارت خارجه در توسعه روابط بین الملل تاثیرگذار باشد اعلام کرد: امروز نیروی دریایی با تامین امنیت در خلیج عدن و باب‌المندب که در آن حضور مستمر دارد امنیت را برای اقتصاد کشور تامین می‌کند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه توسعه سواحل مکران از دیگر فعالیت‌های نیروی دریایی است تا جایی که مقام معظم رهبری می‌فرمایند نیروی دریایی در آبادانی کشور نیز تاثیرگذار است، گفت: حفط این جایگاه و انجام ماموریت‌های خطیر، سنگین است و این‌ها حساسیت و اهمیت مسئولیت فرماندهان را نشان می‌دهد.

دریادار سیاری با اشاره به اینکه مدیریت‌کردن مسئولیتی سنگین ولی شیرین است چون نشان‌دهنده وزن افراد است و این در صورتی است که وظایف خود را بشناسد و به آن عمل کنند و ایثار داشته باشند افزود: در راهبری مولفه‌های متعددی تاثیرگذار است و مهم‌ترین آن فرماندهی خلاق محور است.

وی گفت: محور کار فرمانده باید اخلاق دینی و آموزه‌های قرآنی و اسلامی و ایمان و تعهد و شهادت‌طلبی و ایثارگری و انضباط و تعامل و رفتار خوب و دقت در همه کارها و الگو بودن باشد و رفتار فرمانده با همگان خصوصاً با نیروهای وظیفه نشان می‌دهد که فرمانده تا چه اندازه اخلاق‌محور است./تسنیم

آخرين اخبار
پر بحث ترين
اسپرو
#
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار