تاریخ انتشار: دوشنبه 2 اکتبر 2017 | 13:50 ب.ظ
6 نشانه هشدار دهنده اولیه ابتلا به پارکینسون
از دست دادن حس بویایی یا اختلال در آن از جمله نشانه های هشدار دهنده اولیه ابتلا به بیماری پارکیسنون در نظر گرفته می شود.

شکوفه های زیتون- یک اختلال مغزی مزمن و پیشرونده که موجب از دست رفتن کنترل عضلات می شود – میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. این بیماری شامل سوء عملکرد و مرگ سلول های عصبی حیاتی در مغز می شود، که بسیاری از آنها دوپامین تولید می کنند. دوپامین یک ماده شیمیایی است که مسئولیت کنترل حرکت و هماهنگی را بر عهده دارد.

6 نشانه هشدار دهنده اولیه ابتلا به پارکینسون

در شرایطی که نشانه هایی مانند لرزش، حرکت کند و مشکلات گفتاری در میان رایج‌ترین نشانه های ابتلا به بیماری پارکینسون قرار دارند، اما آنها به طور معمول زمانی پدیدار می شوند که بیماری پیشرفت کرده باشد. برای تشخیص بیماری پارکینسون در مراحل اولیه می توانید به نشانه هایی که در ادامه به آنها اشاره می شود، توجه داشته باشید.

از دست دادن قدرت بویایی

از دست دادن حس بویایی یا اختلال در آن از جمله نشانه های هشدار دهنده اولیه ابتلا به بیماری پارکیسنون در نظر گرفته می شود. از دست دادن قدرت بویایی که در پزشکی به نام آنوسمی شناخته می شود، گاهی اوقات می تواند چندین سال پیش از ظهور نشانه های دیگر بیماری پارکینسون رخ دهد.

سلول های تولید کننده دوپامین که یش از این به آنها اشاره شد، مسئولیت حمل سیگنال ها بین مغز و عضلات و اعصاب را بر عهده دارند. با مرگ این سلول ها، پیام هایی مانند نشانه های رایحه منتقل نمی شوند و در حس بویایی اختلال ایجاد می شود.

مشکلات خواب

بروز مشکلات خواب به صورت گاه به گاه برای هر فردی عادی است، اما تکرر آنها ممکن است نشانه ای از ابتلا به بیماری پارکینسون باشد. لرزش، فریاد زدن یا سایش دندان ها روی یکدیگر هنگام خواب ممکن است نشان دهنده شرایطی به نام اختلال رفتاری حرکت سریع چشم (RBD) باشند.

این اختلال به طور ویژه نگران کننده است، زیرا تقریبا 40 درصد افراد مبتلا به آن در نهایت به بیماری پارکینسون مبتلا می شوند. اختلالات خواب دیگر مانند سندرم پای بی قرار و آپنه خواب نیز می توانند سال ها پیش از این که بیماری پیشرفت کند از دیگر نشانگرهای اولیه ابتلا به پارکینسون باشند./عصرایران

آخرين اخبار
پر بحث ترين
اسپرو
#
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار