تاریخ انتشار: یکشنبه 8 اکتبر 2017 | 19:19 ب.ظ
آمار چک‌های مبادله‌ای تیرماه امسال بانک مرکزی نشان داد؛
گیلانی‌ها؛خوش‌حساب‌ترین مردم ایران/کاهش صدور چک در کشور
در تیرمـاه ۱۳۹۶ در كـل کشور بالغ‌بر ۳/۹ ميليـون فقـره چـك بـه مبلغی حدود ۵۷ هزار و ۴۰۰ هزار میلیارد تومان مبادله شد که نسبت به خرداد امسال ازنظر تعداد و مبلغ به ترتیب ۲٫۲ درصد و ۴٫۳ درصد کاهش نشان می‌دهد.

شکوفه های زیتون- در ماه مورد گزارش در استان تهـران بالغ‌بر ۳/۳ ميليـون فقـره چـك بـه مبلغـي حـدود ۳۴ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان مبادله شد.

در تیرماه ۱۳۹۶، ۱/۵۳ درصد از تعداد چك‌هاي مبادله‌اي كل كشور در ۳ اسـتان تهـران، اصفهان و خراسان رضوی مبادله شده است که به ترتیب ۳۵٫۵ درصد، ۹٫۵ درصد و ۸٫۱ درصد بیشترین سهم را در مقایسه با سایر استان‌‎ها دارا بوده‌اند.

۶۰ درصد مبلغ چک‌ها در تهران، جیب به جیب می‌شود

همچنـين بـه لحـاظ مبلـغ ۷۰٫۴ درصد از مبـالغ چـك‌های فـوق در ۳ اسـتان تهـران با سهم ۵۹٫۴ درصد، اصفهان با سهم ۵٫۶ درصد و خراسان رضوی با سهم ۵٫۴ درصد مبادله شده است که بیشترین سهم را در مقایسه با سایر استان‌ها داشته‌اند.

کاهش ۲ درصدی وصول چک‌ها

در تیرماه ۱۳۹۶ در كــل كشــور، حــدود ۸/۷ ميليــون فقــره چــك بــه مبلغــي حــدود ۴۴ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان وصول شد كه نسبت به ماه قبل ازنظر تعـداد و مبلـغ بـه ترتيـب ۲/۲ درصد و ۴ درصد کاهش نشان می‌دهد.

گیلانی‌ها خوش‌حساب‌ترین مردم ایران‌اند

در ماه مذكور در بين استان‌هاي كشور، بيشترين نسبت تعداد چك‌هاي وصولي به‌کل چك‌هاي مبادله‌اي در استان، به‌ ترتيب به استان‌هاي گيلان با نسبت ۸۸ درصد و یزد و خوزستان با نسبت ۸۶ درصد مربوط بوده است.

در مقابل، بدقول‌ترین مردم کشورمان، استان‌های کهگیلویه و بویراحمد با نسبت وصول چک به صدور چک ۷۴ درصد، کردستان با ۷۷ درصد و هرمزگان با ۸۰ درصد بوده‌اند./گیل نگاه

برچسب‌ها: ,
آخرين اخبار
پر بحث ترين
اسپرو
#
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار