تاریخ انتشار: دوشنبه 9 اکتبر 2017 | 17:04 ب.ظ
میر غضنفری:
از سرمایه عقلانی جوانان در شهرستان بیش از پیش استفاده خواهد شد/اصلاح در مدیران از اولویت کاری بنده خواهد بود
معظل اشتغال دغدغه دنیاست و تنها به کشور ما معطوف نمی شود و رفع این مشکل هم حتما در دستور کار دولت قرار دارد. …
شکوفه های زیتون- دومین جلسه هم اندیشی جوانان شهرستان رودبار با میرغضنفری فرماندار این شهرستان در شهرداری رستم آباد برگزار شد. در این جلسه علاوه بر میر غضنفری، چگینی شهردار و اعضاء شهر رستم آباد و جمعی از جوانان تحصیلکرده حضور داشتند.

  در ابتدای این جلسه جواد حیدری مسئول کمیته جوانان ستاد دکتر روحانی در شهرستان رودبارضمن خیر مقدم به فرماندار و اعضاء شرکت کننده در جلسه ضمن تاکید بر نقش و اهمیت جوانان در جامعه ابراز داشت: برخی از مدیران هنوز خود را جوان می دانند و از میزهای خود دور نمی شوند در حالی که جوانگرایی در دولت دوازدهم بسیار به آن تاکید شده است اما به نظر می رسد کمی مغفول مانده است.

جواد حیدری بیان داشت: در زمان انتخابات دکتر روحانی وعده هایی از استفاده از خرد جوانان و بانوان را دادند که شاید به سطح مطالبات جوانان نرسید این وعده ها اما آغاز خوبی است تا ما جوانان نقش خود را پیدا کنیم.

مسئول کمیته جوانان ستاد دکتر روحانی در شهرستان رودبار در جمع جوانان خاطر نشان کرد:در دولت های قبلی نیازها و تفکرات جوانان دیده نشد و مغفول ماند اما خوشبختانه در دولت دوازدهم جوانان برای اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی با تمام توان تلاش می کنند.

جواد حیدری افزود: دولت به دنبال جذب نیست تا دولت فربه و فربه تر شود اما به دنبال استفاده از خرد و انرژی جوانان نخبه می باشد. وی هدف از برگزاری این نشست ها را توجه به نوگرایی و جوانگرایی و استفاده از توانمندی جوانان در بخش های مختلف دانست.

در ادامه این نشست بانوان و جوانان حاضر در این نشست در خصوص مشکلات و مسائل حوزه جوانان در شهر رستم آباد به بیان این مشکلات پرداختند.

در خاتمه نشست هم اندیشی میرغضنفری فرماندار شهرستان رودبار با جمعی از جوانان شهر رستم آباد فرماندار شهرستان ضمن تشکر از حضور بانوان و جوانان شهر رستم آباد طی سخنانی ابراز داشت: خواسته های به حق جوانان باید پاسخ داده شود.

وی افزود:تشکیل جلسات با جوانان در ابتدای حضور بنده در شهرستان رقم خورده بود و تمایل داشتم این جلسات فارغ از مسائل سیاسی با جوانان شهرهای شهرستان تشکیل شود. فرماندار شهرستان رودبار افزود: بخشی از مشکلات و رفع آن شبیه به آرزو می ماند که طرح آنها موضوع را حل نمی کند.


وی افزود: معظل اشتغال دغدغه دنیاست و تنها به کشور ما معطوف نمی شود و رفع این مشکل هم حتما در دستور کار دولت قرار دارد.

فرماندار شهرستان رودبار در جمع جوانان شهرستان رودبار بیان داشت: شرکت هایی در سطح شهرستان بود که زیر مجموعه امیر منصورآریا بودند که با تعطیلی آنها به جامعه بیکار شهرستان افزوده شده که با تلاش هایی که از سوی فرمانداری و نماینده شهرستان صورت گرفته تعدادی از این شرکت ها بنا هست مجددا راه اندازی شود که می تواند بخش کوچکی از معظل بیکاری شهرستان را حل کند. میرغضنفری افزود: نگاه شما جوانان نگاه مهربانانه به مسئولین بود و پیشنهادات جوانان می تواند ما را در رفع مشکلات کمک کند.

نماینده عالی دولت در جمع جوانان شهر رستم آباد خاطر نشان کرد: سالن رستم آباد و ورزشگاه این شهر با تلاش هایی که صورت گرفت در سالجاری در کمیته برنامه ریزی بالغ بر ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار برای سالن ورزشی شهر در نظر گرفته شده که بتواند این سالن در سرانه ورزشی شهر رستم آباد تاثیر دو چندان داشته باشد و ورزشگاه از پروژه های ملی بود که از وزارت ورزش و جوانان در سه مرحله اجرایی خواهد شد که با تخصیص اعتبار میلیاردی بخش زیادی از ورزشگاه راه اندازی خواهد شد.


اسماعیل میر غضنفری فرماندار شهرستان رودبار ادامه داد: درآمدهای شهری در سطح شهرستان بسیار اندک است که کفاف ساخت زیرساخت های ورزشی و پارک را ندارد و در این خصوص مشارکت شهروندان برای اهداء زمین لازم است.

وی افزود: آب شرب استان گیلان بی کیفیت است و در تمامی شهرهای استان هم مشکل کم آبی وجود دارد و تنها معطوف به شهرستان رودبار و شهر رستم آباد نمی شود. میرغضنفری خاطر نشان کرد: سد دیورش علیرغم مشکلاتی که دارد حدود یک ماه است که شروع به کار نموده است که با پیگیری مجموعه فرمانداری و نماینده شهرستان پیگیری جدی شده است که در جذب نیرو حتی از شهر رستم آباد جذب نیرو نموده است.

نماینده عالی دولت در شهرستان در نشست هم اندیشی با جوانان شهر رستم آباد خاطر نشان کرد: آب سد شهر بیجار هیچ مشکل زیست محیطی ندارد و سالم ترین آب شرب خواهد بود که شهرستان هم از این مسئله بی نصیب نخواهد شد.

وی افزود: بهترین سرمایه گذاری در سطح شهرستان زیتون خواهد بود که با تشکیل دو واحد کفش گنجه و ارتباط با این موضوع می تواند در زمینه اشتغال تاثیر گذار باشد.

وی در خاتمه از جوانان شهر رستم آباد درخواست نمود تا در زمینه های مختلف با مدیران شهری و مدیران شهرستان همکاری نموده و برای اعتلای شهرستان همه با هم گام های بلند بردارند./دیار یونس

آخرين اخبار
پر بحث ترين
اسپرو
#
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار