تاریخ انتشار: پنجشنبه 12 اکتبر 2017 | 15:04 ب.ظ
مدیرعامل راه آهن جمهوری آذربایجان:
دولت آذربایجان آماده سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیون دلاری در خط آهن رشت ـ آستاراست
مدیرعامل راه آهن جمهوری آذربایجان با بیان اینکه دولت آمادگی مشارکت در ساخت خط آهن رشت آستارا را دارد گفت: دولت جمهوری آذربایجان آمادگی پرداخت ۵۰۰ میلیون دلار را دارد.
جاویذ قربان اوفشکوفه های زیتون- جاوید قربان اوف عصر امروز در دیدار با استاندار گیلان در محل پل مشترک ایران و جمهوری آذربایجان در آستارا اظهار داشت: ما پروژه‌های مشترک زیادی با دولت ایران داریم که یکی از مهمترین آن‌ها خط آهن آستارا آستارا است.

مدیرعامل راه آهن جمهوری آذربایجان با بیان اینکه با افتتاح این پروژه خلیج فارس را به دریای سیاه متصل می‌کنیم افزود: جلسات زیادی بین دو کشور داشته و توافقات خوبی داشته‌ایم که امیدواریم موجبات توسعه مناسبات اقتصادی دو کشور را با این پروژه بیشتر کنیم.

قربان اوف با اشاره به خط آهن رشت آستارا و اعتبار لازم جهت اجرای این پروژه تصریح کرد: این پروژه حدوداً 144 کیلومتر است که یک میلیارد دلار هزینه لازم دارد و دولت جمهوری آذربایجان جهت پرداخت 500 میلیون دلار آن اعلام آمادگی کرده است.

وی با بیان اینکه دو کشور منافع مشترک زیادی در این پروژه دارند که از آن بهره مند می‌شوند ابراز داشت: قرار شد در چند روز آینده وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان و جمهوری اسلامی ایران که رئوسای کمیسیون مشترک دو کشور هستند در چند روز آینده در این خصوص مذاکره کنند.

قربان اوف با بیان اینکه یکی از مسیرهای ریلی را دولت جمهوری اذربایجان به اتمام رسانده و مسیر دیگر نیز باید توسط دولت ایران ریل گذاری شود خاطر نشان کرد: این مسیر یکی از مسیرهای مهم است که ایران و جمهوری اذربایجان را به کشورهای اوکراین، لهستان روسیه و اروپا که برای ما خیلی مهم است.

مدیرعامل راه آهن جمهوری آذربایجان اظهار داشت: این مسیر حیاتی و مهم برای صاحبان کالا پرمنفعت خواهد بود و به یقین با کمک دولت ایران و دولت جمهوری آذربایجان به اهداف بسیار مهمی در راستای توسعه اقتصادی دو کشور خواهیم رسید./تسنیم

آخرين اخبار
پر بحث ترين
اسپرو
#
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار