تاریخ انتشار: پنجشنبه 12 اکتبر 2017 | 17:38 ب.ظ
میرغضنفری فرماندار شهرستان رودبار در جلسه کارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان رودبار:
زیـر ساخت های گـردشگری شهرستـان رودبـار نیـاز به بـازنگری دارد
جلسه کارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان رودبار به ریاست اسماعیل میرغضنفری فرماندار شهرستان رودبار و با حضور دکتر منوچهر جمالی نماینده شهرستان رودبار در مجلس شورای اسلامی، دکتر علیزاده مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و معاونین فرمانداری در سالن اجتماعات فرمانداری رودبار برگزار شد.

شکوفه های زیتون– در ابتدای این جلسه اسماعیل میرغضنفری فرماندار شهرستان رودبار طی سخنانی اظهار داشت: خداوند را شاکریم که در شهرستان رودبار اقوام مختلفی در این شهرستان با رعایت حقوق شهروندی زندگی می کنند. وی افزود: شهرستان رودبار شهرستان صلح و دوستی است همانطور که در قرآن کریم از آن نام برده شده است.

میرغضنفری افزود: شهرستان رودبار با وجود اقلیم های فراوان زمینه های خوبی در زمینه سرمایه گذاری و گردشگری دارد، از ابنیه تاریخی و جاذبه های طبیعی شهره خاص و عام است که نگاه ویژه ای در این خصوص می طلبد.

وی افزود: لازمه این همه استعداد توجه به بحث گردشگری است و زیر ساخت ها و نیازهای گردشگری که منجر به آمدن توریست و گردشگر به شهرستان خواهد شد و در کنار این وجود جوانان خوبی وجود دارند که دارای طرح های بسیار خوبی در زمینه گردشگری هستند.

فرماندار شهرستان رودبار در ادامه داد: از توان اجرایی نماینده محترم شهرستان هم باید در بحث اعتبارات استفاده نمود که می تواند در پیشبرد امور مفید باشد.


 

دکتر منوچهر جمالی نماینده شهرستان رودبار در مجلس شورای اسلامی:

شهرستان رودبار ایران کوچک است

در ادامه جلسه کارگروه میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان رودباردکتر منوچهر جمالی نماینده شهرستان رودبار طی سخنانی اظهار داشت: شهرستان رودبار یک پنجم گیلان و یک ایران کوچک است که اقوام زیادی با خوشی در کنار هم هستند و این نشان از اهمیت این ایران کوچک است. جمالی بیان داشت: مردم شهرستان رودبار مردمان معنوی محور و دوستدار گردشگری و تنوع زیستی هستند که با وجود آب و هوای چهار فصل و تنوع محصولات کشاورزی می تواند به عنوان قطب محسوب می شود.وی افزود: شهرستان رودبار در خصوص پیشینه تاریخی حرف های زیادی برای گفتن دارد که ترازی که در گذشته برای شهرستان رودبار اختصاص یافته منسب نیست و گواه این مدعا تپه باستانی مارلیک و غار رشی به همراه طبیعت و مراتع عظیم و کوهستان های دیدنی است که از نگاه برخی مغفول مانده است. نماینده شهرستان رودبار ادامه داد: حضور خداوند را در جای جای شهرستان لمس می شود و خداوند عنایت ویژه ای به این شهرستان دارد.

دکتر جمالی ادامه داد: بسیاری از طرح های گردشگری در بروکراسی و فعل و انفعالات اداری گیر کرده و به فراموشی سپرده می شود و انتظار این است مدیران بالا دست استان در خصوص اجرای طرح هایی که در مسیر توسعه و به نفع مردم و خصوصا اشتغال نقش دارند کمک های خود را دریغ نکنند تا شاهد مهاجرت جوانان از روستا به شهرها نباشیم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مسیر سرمایه گذاری در بخش گردشگری را برای سرمایه گذاران بومی و غیر بومی هموار کنیم تا شاهد ایجاد زیرساخت ها و اشتغال برای جوانان باشیم.


 

علیزاده مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان:

سایت موزه بین المللی مارلیک در شهرستان رودبار اجرا خواهد شد

علیزاده مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان هم ضمن ابراز خرسندی از حضور در شهرستان رودبار طی سخنانی بیان داشت: همت فرماندار و نماینده شهرستان رودبار برای میراث فرهنگی قابل تقدیر و تجلیل بوده و خواهد بود. علیزاده افزود: تعاملات بین میراث فرهنگی استان و مدیران شهرستان چابک سازی در بحث امورات میراث فرهنگی صورت گیرد.

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان ادامه داد:شهرستان رودبار تنها شهرستانی بوده که به صورت اصولی وارد عمل شده که با ارائه پروژه های مهم گردشگری در آینده نزدیک عملیاتی خواهد شد و مباحث ارائه شده یقینا برای شهرستان رودبار بسیار مهم خواهد بود و اجرای این طرح ها منجر به رونق گردشگری شهرستان رودبار خواهد شد.

علیزاده افزود: مولفه های گردشگری شهرستان رودبار بسیار بکر هستند که با اجرای طرح های گردشگری در دفک و روستای دیورش این مولفه ها دو چندان خواهد شد.

وی افزود: دو مجموعه فاخر در سطح شهرستان رودبار با افتتاح هتل زیتون و تالار افرند شیرکوه صورت گرفت که نگاه ها به این شهرستان معطوف و طرح ها هم الگویی شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان در جمع مدیران شهرستان رودبار خاطرنشان کرد: تکاپوی جدی با حمایت نماینده و فرماندار محترم شهرستان در این شهرستان صورت گرفته است که جای تشکر دارد.

وی تاکید ورزید:ایجاد سایت موزه مارلیک که حوزه تمدن و تاریخ ما را به رخ همگان می کشد مطرح است که امروز این سایت موزه تبدیل به یک موزه بزرگ و عظیم خواهد شد که در قالب پروژه تاریخی تقدیم مردم شهرستان رودبار خواهد شد.

وی افزود: رشته های صنایع دستی با حمایت تسهلات ارزان قیمت در شهرستان رودبار ادامه کار خواهند داد و کمپینگ های شهرستان با اعتبارات ملی تعیین تکلیف خواهد شد و سناریوی اجرای آن نوشته شده که با حمایت فرماندار و نماینده محترم شهرستان رودبار با حمایت بخش خصوصی این مجموعه ها اداره خواهد شد./دیاریونس

آخرين اخبار
پر بحث ترين
اسپرو
#
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار