تاریخ انتشار: یکشنبه 15 اکتبر 2017 | 13:44 ب.ظ
‌نماینده رشت در مجلس:
مشکل بیکاری معضل اصلی در استان گیلان است
نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تسهیلات پرداختی به واحدهای صنعتی استان گیلان جبران مافات و ضررهای گذشته را نمی‌کند گفت: مشکل بیکاری معضل اصلی در استان گیلان است.
محمدصادق حسنی

شکوفه های زیتون- محمدصادق حسنی عصر دیروز در جلسه تودیع و معارفه مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان در رشت اظهار داشت: مشکل بیکاری معضل اصلی استان گیلان است.

عضو کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: بیش از 90 درصد مراجعات مردمی به دفاتر‌ نمایندگان مردم گیلان در مجلس شورای اسلامی برای حل معضل اشتغال است.

وی با بیان اینکه اگر سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان با تمام توان خود کار نکند نمی‌تواند خسارات گذشته را جبران کند گفت: دولت باید با برنامه جلوی واردات را بگیرد و تنها مشکل صنایع، واردات، واردات و واردات است.

حسنی با اعلام اینکه بسیاری از صنایع موفق استان گیلان به‌خاطر واردات منحل شد خاطرنشان کرد: وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت باید با جدیت تمام فکری به حال واردات کند و یک اداره کل به تنهایی نمی‌تواند مشکلات را حل کند.

نماینده رشت در مجلس با بیان اینکه در اوایل انقلاب سود تسهیلات پرداختی به واحدهای صنعتی 4 درصد بود و قیمت دلار نیز در آن زمان 7 هزار‌ تومان بود افزود: در اوایل انقلاب استان گیلان به‌عنوان یک استان کشاورزی معرفی شد و از دریافت تسهیلات صنعتی و ایجاد صنایع باز ماند.

وی با تاکید بر محرومیت استان گیلان از ایجاد صنایع در اوایل انقلاب اعلام داشت: امروز که سیاست دولت ایجاد بنگاه‌های زود بازده و شرکت‌های کوچک تولیدی است باید تسهیلات بیشتری برای جبران ضرباتی که در گذشته به صنعت استان گیلان وارد شده به واحدهای صنعتی پرداخت شود.

حسنی گفت: تسهیلات پرداختی به واحدهای صنعتی استان گیلان جبران مافات و ضررهای گذشته را نمی‌کند و بارها این مسئله توسط نمایندگان گیلان به وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت گفته شده اما پاسخ و اقدام قانع کننده‌ای دریافت نشده است.

عضو کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی مجلس با تاکید بر اینکه شناخت استان گیلان به‌عنوان استان کشاورزی که وجود صنایع به کشاورزی آن لطمه می‌زند کاملاً غلط است بیان داشت: صنایع کشاورزی و صنایع تبدیلی کشاورزی می‌تواند در استان گیلان رشد خوبی داشته باشد./تسنیم

آخرين اخبار
پر بحث ترين
اسپرو
#
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار