شکوفه های زیتون- غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در دیدار با عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی گفت: ابتدا از تلاش‌ها  و رسیدگی های وزیر راه و شهرسازی به مسائل این وزارتخانه قدردانی می‌کنم.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: حدود ۴۰ درصد جمعیت گیلان در شهر رشت ساکن هستند و این ضرورت ایجاب می‌شود که به مسائل این شهر در ابعاد مختلف بیشتر توجه شود.

ناوگان حمل و نقل عمومی شهر رشت باید ارتقاء یابد

وی با اشاره به ترافیک شهر رشت گفت: باید زیرساخت‌های رشت تقویت و ناوگان حمل و نقل عمومی این شهر ارتقاء یابد، همچنین یکی دیگر از مسائل شهرستان رشت بحث رسیدگی به مسائل زباله‌های شهری است.

جعفرزاده ادامه داد: باید راه آهن استان گیلان هر چه سریعتر به شبکه سراسری ریلی کشور وصل شود و جاده‌های این شهرستان تعریض شود، همچنین مسائل مسکن مهر شهرستان رشت مورد رسیدگی قرار گیرد.

آخوندی:بحث بازآفرینی شهری نیز در شهرستان رشت باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد

عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در این نشست گفت: دغدغه‌هایی که در این جلسه از سوی آقای جعفرزاده نماینده مردم رشت و شهردار و اعضای شورای شهر شهرستان رشت مطرح شد، مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

وی  افزود: در کنار توسعه معابر شهری با توجه به موقعیت استان گیلان، باید در این استان حمل و نقل ریلی بیشتر توسعه یابد تا از فشار بر جاده ها کاسته شود.

وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: بحث بازآفرینی شهری نیز در شهرستان رشت باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد./دیارمیرزا