شکوفه های زیتون- ساسان اکبری پور در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به شروع فصل مهاجرت ماهیان استخوانی به‌سمت رودخانه‌های گیلان، هرگونه عملیات اجرایی و اقدام جهت برداشت شن و ماسه از تاریخ ۱۵ اسفندماه ممنوع می‌شود.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان تصریح کرد: ماهیان استخوانی برای انجام مراحل تکثیر و زاد و ولد خود به فضای امن و آرام بستر رودخانه‌ها نیاز جدی دارند به‌همین خاطر ممنوعیت برداشت شن و ماسه از بستر رودخانه‌‌ها اجرایی می‌شود.

اکبری‌پور خاطرنشان کرد: این طرح از نیمه اسفند ۹۶ آغاز شده و تا اواسط اردیبهشت ماه سال ۹۷ ادامه پیدا می‌کند و طی آن قانون ممنوعیت برداشت از بستر رودخانه‌های گیلان جهت ایجای فضای امن برای تکثیر ماهیان استخوانی به اجرا در می‌آید.

وی ابراز داشت: از تمام پیمانکاران و افرادی که به‌نوعی در بحث برداشت شن و ماسه از بستر رودخانه‌ها فعالیت می‌کنند تقاضا داریم هشدارهای اعلام شده توسط سازمان حفاظت محیط زیست گیلان را جدی بگیرند و از فعالیت غیرقانونی پرهیز کنند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان افزود: افرادی که به هشدارها توجه نکنند و در تاریخ اعلام شده اقدام به برداشت شن و ماسه کنند در صورت اثبات تخلف‌شان، یقیناً در آینده برای اخذ مجوزهای لازم برداشت شن و ماسه با مشکلات جدی مواجه می‌شوند.

وی با اشاره به برخوردهای قانونی با متخلفان گفت: سامانه ۱۵۴۰ یگان حفاظت محیط زیست گیلان آماده دریافت گزارشات مردمی در سراسر استان گیلان است تا در صورت مشاهده هرگونه تخلف و برداشت شن و ماسه در تاریخ اعلام شده نسبت به گزارش دادن آن اقدام کنند.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :