تاریخ انتشار: چهار شنبه 21 فوریه 2018 | 16:52 ب.ظ
مهندس مرتضایی نماينده و مسئول اجرايي ذهن نو در شهرستان رودبار:
مراکز آموزشی، سیستم نوآورانه محاسباتی را در برنامه خود بگنجانند
علاوه بر این در آموزش با توجه به تمرین شنیداری، کودکان را تشویق می کند که به هنگام مطالعه تمام توجه خود را معطوف کنند. کار با چرتکه نیازمند هماهنگی عصب اصلی اعضای بدن مانند چشم، گوش و انگشتان می باشد. تمرین ثابت و مداوم با استفاده از چرتکه باعث تحریک مغز و افزایش قدرت پاسخگویی و فکری می شود.

شکوفه های زیتون- مهندس احمدرضا مرتضایی در گفتگو با خبرنگار شکوفه های زیتون با اشاره به اینکه سیستم محاسبات ذهنی با استفاده از چرتکه یک سیستم نوآورانه محاسبه ای است که با بکارگیری چرتکه باعث هماهنگی بین دو نیمکره راست و چپ به طور همزمان شده افزود: این نوع محاسبه با ایجاد یک چهارچوب زیربنایی سبب افزایش ظرفیت ذهن و مهارتهای نظیر مدیریت زمان، تمرکز و توانایی حل مساله می شود.

وی تاکید کرد: تمرین و یادگیری این نوع محاسبه نوین، در موفقیت دانش آموزان در همه رشته ها و زندگی روزمره نقش اساسی دارد.

مهندس مرتضایی در خصوص تاثیرات یادگیری محاسبات با چرتکه نیز اذعان کرد: کودکان در دوره های آموزش محاسبات ذهنی با  چرتکه، در موسسه ذهن نو می آموزند که از طریق تکنیک های شنیداری قدرت تمرکز خود را بالا ببرند و در تکنیک تند نویسی سرعت عمل و دقت خود را افزایش دهند.

وی ادامه داد: در انجام محاسبات باید از هر دو دست خود برای جابجا کردن مهره ها با تکنیک های آموزش داده شده استفاده کنند تا هر دو نیمکره مغز آن ها فعال شود.در یادگیری ذهنی هدف، استفاده نکردن از چرتکه در طول محاسبات و رسیدن به پردازشی تصوری  از مهره ها در ذهن است.

مرتضایی در پاسخ به این سوال که چرا یادگیری چرتکه برای کودکان اهمیت دارد نیز گفت: محققان به این نتیجه رسیده اند که هوش انسان را تا حد زیادی محیط خارجی تعیین می کند نه عوامل ژنتیکی!

هرانسانی با یک مغز نابالغ متولد می شود و دوران کودکی دراز مدتی را صرف رشد مغز می کند.در سن 10 سالگی مغز به 99 درصد رشد نهایی خود رسیده است. می توان نتیجه گرفت دوران کودکی نقش تعیین کننده و مهمی در رشد مغزی افراد دارد و بعد از این دوره شانس بلوغ و رشد مغزی بسیار کم خواهد بود!

وی تصریح کرد: بر طبق گفته گاردنر: هوش عبارت است از توانایی بشر در حل مشکلات و یا ساختن چیزی که آن مشکل را حل کند. تمرین با چرتکه به صورت تمرین تصور ذهنی باعث افزایش قدرت حافظه و شکل گیری مناسب ذهن برای کودکان و تمرین سرعت باعث واکنش بهتر در کودکان می گردد.

علاوه بر این در آموزش با توجه به تمرین شنیداری، کودکان را تشویق می کند که به هنگام مطالعه تمام توجه خود را معطوف کنند.

کار با چرتکه نیازمند هماهنگی عصب اصلی اعضای بدن مانند چشم، گوش و انگشتان می باشد. تمرین ثابت و مداوم با استفاده از چرتکه باعث تحریک مغز و افزایش قدرت پاسخگویی و فکری می شود.

گفتنی است مهندس احمدرضا مرتضايي از فرهنگیان شهرستان رودبار از سال ٩١ در اين حوزه فعاليت مي كند و نماينده و مسئول اجرايي ذهن نو در شهرستان رودبار مي باشد.

وی در پایان گفتگوی خود با شکوفه های زیتون گفت: با توجه به مشقاتی که پشت سر گذاشتیم، به دلیل وسعت و پراکندگی شهرستان امکان داشتن یک مرکز میسر نبود و بخاطر اینکه تمام دانش آموزان بتوانند از این آموزش بهره ببرند با مراکز علمی آموزشی معتبر شهرستان وارد همکاری شدیم. همچنین پيشنهاد می نمایم كه تمامي مراكز آموزشي اين سيستم نو آورانه محاسباتي را در برنامه هاي خود بگنجانند و از مزایای بهره گیری از آن برای آینده سازان میهن اسلامی بهره کافی ببرند.

برگزاری اولین دوره مسابقات شهرستانی محاسبات ذهنی ریاضی با استفاده از چرتکه

به اهتمام مهندس مرتضایی(نماینده ومدیر اجرایی در شهرستان) روز پنجشنبه ۲۶ بهمن ماه با حضور مدیر عامل و موسس ذهن نو جناب آقای میرزایی و خانم آتنا محمدی عضو تیم ملی چرتکه و نفر دوم چرتکه جهان در تالار ماهک منجیل برگزار گردید.

رتبه های برتر محاسبات ذهنی در شهرستان

سطح mind رده سنی ۵-۷

نفر اول  آیسان پیری

نفر دوم امیر میر خوند

نفر سوم محمد پارسا شیرزاد

سطح mind رده سنی ۸-۱۲

نفر اول عرشیا نظامیوند

نفر دوم غزل سلخوری

نفر سوم فاطمه درویشوند

سطحmind2

نفر اول سارینا پور ولی

نفر دوم یاسمن علی اصغری

نفر سوم فاطمه کاظم خواه

سطح mind4

یاسین بهادیوند

عرشیا گودرزوند

ملیکا پور منگانی

فواید یادگیری چرتکه

توسعه و بهبود عملکرد نیمکره های چپ و راست مغز

سرعت در محاسبات ذهنی

تقویت حس بینایی، شنوایی و احساس افراد

افزایش قدرت ذهن

افزایش مهارت های تحلیل و منطقی

افزایش تخیل و خلاقیت

بهبود حافظه و عکس العمل ها

افزایش اعتماد به نفس

افزایش مهارت گوش دادن و درک مطلب

افزایش مهارت های نظارتی

موسسه ذهن نو آماده همکاری با تمامی موسسات علمی اموزشی می باشد.

شماره تماس۰۹۱۱۳۳۰۰۷۹۷


آخرين اخبار
پر بحث ترين
اسپرو
#
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار