تاریخ انتشار: شنبه 3 مارس 2018 | 17:24 ب.ظ
آمادگی سرمایه گذاری خارجی جهت فرآوری معدن ذغال سنگ در رودبار
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان با اشاره به آمادگی سرمایه گذاری خارجی جهت بهره برداری و فرآوری معدن ذغال سنگ در رودبار، گفت: با توجه به پتانسیل‌های غنی معدنی احیاء و اعتلای رونق اقتصادی و اشتغال رودبار و لوشان در اولویت است.

شکوفه های زیتون-  منطقه گیلان، فرهاد دلق پوش در دیدار با منوچهر جمالی، نماینده مردم شهرستان رودبار در مجلس شورای اسلامی بر لزوم تعامل و تمهیدات ویژه جهت حل مشکلات صنعتی و معدنی تاکید کرد و گفت: با توجه به پتانسیل‌های غنی معدنی و همچنین ظرفیت‌ها و ابنیه صنعتی ایجاد شده، احیاء و اعتلای رونق اقتصادی و اشتغال رودبار و لوشان در اولویت است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان با اشاره به آمادگی سرمایه گذاری خارجی جهت بهره برداری و فرآوری معدن ذغال سنگ در رودبار، افزود: با شرکت اینترنشنال از کشور بحرین توافقات اولیه جهت سرمایه گذاری برای استخراج و فرآوری ذغال سنگ رودبار انجام شده است که در صورت صدور مجوز و طی فرآیند آن شروع به فعالیت خواهد نمود و باعث رونق اقتصاد و اشتغال منطقه خواهد بود.

وی همچنین به گرایش بنگاه داری بانک‌ها اشاره کرد و گفت: فلسفه و هدف از ارائه تسهیلات مالی بانک‌ها به واحدهای صنعتی حمایت از تولید و ایجاد پویایی در چرخه یک فعالیت صنعتی می‌باشد در حالی که این نحوه بانکداری، بانک‌ها را به سمت بنگاهداری سوق داده است و این با روح اقتصاد مقاومتی سنخیت و سازگاری ندارد.

دکتر منوچهر جمالی، نماینده مردم شهرستان رودبار در مجلس شورای اسلامی در ادامه این نشست احداث و شروع عملیات ایجاد شرکت پتروشیمی را مطرح کرد و گفت: احداث واحد پتروشیمی در رودبار در راستای ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی منطقه ضروری است و فقط تاکید بر این است مجوز آن به افراد ذیصلاح و متخصص و کارآمد واگذار شود.

وی در ادامه بازدید از مناطق صنعتی و معدنی شهرستان انتخابیه خود را خواستار شد و گفت: احیاء شرکت کفش گنجه رودبار و استفاده از این تاسیسات بنا شده جهت ایجاد تولید و اشتغال را خواستار شد.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
اسپرو
#
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار