تاریخ انتشار: یکشنبه 11 مارس 2018 | 14:29 ب.ظ
چرا زنان بیش از مردان می خوابند؟
فعالیت مغزی زنان پیچیده تر از مردان است.

شکوفه های زیتون-  ثابت شده است که زنان نسبت به مردان به خواب بیشتری نیاز دارند چون آنها باهوش تر هستند. این یک واقعیت علمی است. چیزی که تحقیقات قادر بود ثابت کند این است که زنان فعالیت مغزی پیچیده تری نسبت به مردان دارند.

با توجه به نظر جان هورن، متخصص و محقق خواب،یکی از عملکردهای اصلی خواب این است که بازیابی و ترمیم مغز را میسر می سازد. در طول روز هرچه بیشتر از مغز استفاده شود، قسمت بیشتری از مغز نیاز به بازیابی دارد و، در نتیجه، به خواب بیشتری نیاز خواهد بود.

این مطالعه نشان داد که زنان نسبت به مردان در هر شب به حدود ۲۰ دقیقه خواب بیشتری نیاز دارند.

در یک مطالعه در سال ۲۰۱۴، ۹۴۹ نفر مورد آزمایش قرار گرفتند و نتایج نشان داد که مغز مردان در هر نیمکره مغز دارای اتصالات بیشتری است، در حالی که مغز زنان دارای اتصالات بیشتری در بین دو نیمکره است.

این یافته ها نشان داد که مردان می توانند در یک زمان بر روی یک کار تمرکز عمیقی داشته باشند، در حالی که مغز زنان در انجام همزمان چند کار عملکرد بهتری دارد.مغز زنان قطعا متفاوت از مغز مردان است. نتیجه آن بود که زنان، در بسیاری از کارهای مختلف، اطلاعات را حدود پنج برابر سریعتر از مردان پردازش می کنند و در انجام عملکرد شناختی یکسان از مغز شان بسیار کمتر استفاده می کنند.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
اسپرو
#
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار