تاریخ انتشار: دوشنبه 12 مارس 2018 | 15:23 ب.ظ
نشست خبری فرمانده نیروی انتظامی استان گیلان؛
خط قرمز در چهارشنبه اخر سال مزاحمت برای مردم است/ ۹۵ درصد در فضای مجازی توانستیم جرائم را کشف کنیم/افزایش سرقت خودرو و منزل نسبت به سال گذشته
نشست خبری فرمانده انتظامی استان گیلان با اصحاب رسانه در سالن کوثر نیروی انتظامی گیلان برگزار شد.

شکوفه های زیتون-  سردار محمد رضا اسحاقی در این نشست با اشاره به چهارشنبه آخر سال ابراز داشت:  امید است با فرهنگ سازی  آثاری از زحمت برای افراد در این شب نداشته باشیم. هرچند طی ده سال گذشته طی دهسال گذشته شاهد کاهش حادثه و اتفاقات در افراد و شهروندان رشت هستیم که باید این روند ادامه داشته باشد.

 

 

وی افزود: خط قرمز پلیس در چهارشنبه آخر سال ایجاد مزاحمت برای مردم است و با ایجاد اختلال در رفت و آمد برخورد می‌کنیم.  اگر افرادی  قصد ایجاد مزاحمت برای آمدوشد مردم را داشته باشند، بر اساس قانون با آن فرد برخورد می شود و تا پایان تعطیلات با آن افراد و یا خودروهای آنان برابر مواد قانونی بازداشت و توقیف خواهند شد.

 

فرمانده نیروی انتظامی گیلان در این رابطه ادامه داد: تاکید ما  زنده نگهداشتن آیین ها و سنت‌هایی چون چهارشنبه آخر سال مبتنی بر  محله محوری  و خانواده محوری  است که در این زمینه نیز اقدام می کنیم.

سردار اسحاقی با اشاره به آغاز سفرهای نوروزی ۹۷ نیز بیان داشت: به دلیل حجم تردد بالای خودرو در  گیلان سعی ستاد سفر نیروی انتظامی بر حفظ آرامش است و در این راستا  تمهیداتی برای مهمانان و شهروندان گیلانی  پیش‌بینی‌شده است. همه عوامل نیروی انتظامی سعی دارند تا لحظات و روزهای خوشی برای مردم گیلان و میهمانان در سال ۹۷ رقم بخورد.

فرمانده انتظامی گیلان در تشریح عملکرد پلیس  در  ۱۱ ماهه سال ۹۶ گفت: در حوزه سرقت از ۷ آیتم سرقت های مهم در پنج آیتم نسبت به دوره گذشته کاهش داشتیم. ولی در حوزه سرقت از منزل ۳ درصد و خودرو ۸ درصد افزایش داشتیم. در سرقت‌های خشن در مجموعه ۴۲ درصد کاهش را شاهد بودیم و همچنین در کشف اموال مسروقه نیز ۹۰درصد کشفیات به ثبت رسیده است.

سردار اسحاقی با اشاره به افزایش فوتی ناشی از تصادفات در ۱۱ ماهه اخیر به نسبت مشابه سال قبل تصریح کرد: تعداد فوتی ۱۱ ماهه اخیر ۶۲۴ نفر هستند که ۲۹ درصد آن عابر پیاده و ۳۶ درصد موتور سوار بودند  در این میان  ۶۴ درصد جان باختگان ما در ۱۱ ماهه اخیر در محورهای فرعی و روستایی جان خود را از دست دادند.

 

سردار اسحاقی تصریح کرد: مهمترین جرائم در فضای مجازی ۳۶ درصد نشر اکاذیب، ۱۵درصد مزاحمت، ۱۸ درصد برداشت غیر مجاز از حسابهای بانکی است.

وی در ادامه آمارو ارقام عملکرد پلیس گیلان نیز گفت: مهمترین جرائم در فضای مجازی ۳۶ درصد نشر اکاذیب، ۱۵درصد مزاحمت، ۱۸ درصد برداشت غیر مجاز از حسابهای بانکی است و البته  ۹۵ درصد در فضای مجازی توانستیم جرائم را کشف کنیم.

 

فرمانده نیروی انتظامی گیلان با تأکید بر واکنش پلیس در سفره خانه‌های سنتی که سرو مشروبات الکی را دارند، گفت: هرگاه توسط شهروندان از توزیع مشروب و یا هرجرمی در این سفره‌خانه‌ها گزارش شود بلافاصله پلیس ورود خواهد کرد.

سردار اسحاقی همچنین ضمن توصیه به احترام و توجه در برخورد با بیان داشت: در زمینه  برخورد نامناسب با مردم  در ۱۱ ماهه گذشته ۳ نفر اخراج شدند و ۷ نفرنیز معاف از خدمت شده اند.

 

در این نشست سرهنگ شعبانی فرمانده انتظامی رشت با اعلام کشف اماکن عرضه پیش بینی فوتبال(توتو) در مناطق حمیدیان،پیر بازار و  جاده انزلی ابراز داشت:   کسانی که در تهیه بساط قمار و تو تو نقش دارند پس از اعزام به دادگاه به پرداخت جرائم نقدی محکوم می‌شوند و دوباره به چرخه برمی‌گردند که در این زمینه باید اقدامات لازم برای برخورد مناسب با آن ایجاد شود.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
اسپرو
#
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار