تاریخ انتشار: چهار شنبه 11 آوریل 2018 | 16:37 ب.ظ
حمیدزاده رئیس هلال احمر شهرستان رودبار در گفتگو با شکوفه های زیتون:
80 نیروی آموزش دیده با بکارگیری 7 دستگاه خودرو در چهار پایگاه ثابت و سیار خدمات امدادی و پشتیبانی را ارائه نمودند
حمیدزاده خدمات ارائه شده هلال احمر شهرستان رودبار در بخش خدمات پایگاه های امدادی هوایی، کوهستانی و جاده ای را تشریح نمود …

شکوفه های زیتون- حمیدزاده رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان رودبار در گفتگو با شکوفه های زیتون ضمن تشریح عملکرد این سازمان در شهرستان رودبار طی ایام نوروز گفت: جمعیت هلال احمر در رودبار طی برنامه ریزی های انجام شده و با هماهنگی ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان رودبار برای ارائه خدمات عام المنفعه و بشر دوستانه در دو بخش خدمات پایگاه های امدادی هوایی، کوهستانی و جاده ای و خدمات مربوط به پست موقت ایمنی و سلامت مسافران نوروزی فعالیت چشمگیری داشت.

حمیدزاده خدمات ارائه شده هلال احمر شهرستان رودبار در بخش خدمات پایگاه های امدادی هوایی، کوهستانی و جاده ای را تشریح نمود و اظهار داشت: در بخش امداد هوایی بوسیله یک دستگاه بالگرد و به کمک نیروهای آموزش دیده با پوشش 48 ساعته در طول محور آزاد راه حوزه استحفاضی شهرستان در زمان پیک ترافیک نوروزی خدمات مورد نظر را ارائه نمودیم. وی همچنین افزود: در بخش امداد جاده ای با  آماده باش شبانه روزی 4 پایگاه ثابت و سیار با مشارکت 60 نیروی آموزش دیده داوطلب و 20 نفر از پرسنل شاغل و بکارگیری 7 دستگاه خودروی امدادی و پشتیبانی صورت گرفت که در مجموع 6 مورد عملیات امداد جاده ای شامل انتقال 8 مصدوم بد حال ناشی از تصادفات به بیمارستان و ارائه خدمات امدادی سرپایی به تعداد 12 نفر از مراجعان انجام پذیرفت.

وی در بخش امداد کوهستانی به فعالیت های این سازمان در سطح شهرستان اشاره نمود و گفت: در بخش امداد کوهستانی با توجه به آماده باش بودن نیروهای هلال احمر و انجام تنها یک مورد عملیات نجات و امداد رسانی صورت گرفت و در آن عملیات یک خانواده 4 نفره غیر بومی که در جنگلهای روستای رشی گم شده بودند در کمترین زمان با سلامت کامل نجات یافتند. حمیدزاده رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان رودبار خدمات مربوط به پست موقت ایمنی و سلامت مسافران نوروزی در شهرستان رودبار را نیز تشریح کرد و اظهار داشت: این خدمات توسط 103 نیروی جوان هلال احمر ارائه شد که مهمترین اقدامات آنها برقراری فضای مناسب برای اقامه نماز مسافران نوروزی و آماده سازی تمهیدات لازم در این زمینه، ایجاد فضای مناسب برای استراحت و بازی، نقاشی کودکان با عنوان فضای دوستدار کودک و استفاده 130 کودک از این فضا، تشکیل کمپین رعایت مقررات رانندگی و نه به تصادفات جاده ای و پیوستن 212 نفر از مسافران به این کمپین، بهرمندی خدمات امدادی 138 نفر از مسافران از خدمات ایستگاه سلامت این پست نوروزی با کنترل فشار خون و . . . ، در اختیار قرار دادن نرم افزار گیلدار حاوی نقشه استان، شهرستان، خدمات هلال احمر و نحوه بهرمندی از آن و همچنین پست مراکز تفریحی استان و شهرستان به تعداد 371 نفر از مسافران مراجعه کننده، برقراری سامانه حرکتهای امدادی بشر دوستانه دو تن از جوانان هلال احمر و بین تجمعات مسافران و ارائه خدمات لازم امدادی به تعداد 57 خانوار متقاضی، توزیع بسته های فرهنگی آموزشی به تعداد 3385 برگ در بین مسافران متقاضی و بهرمندی بیش از 6000 نفر مسافران از خدمات ارائه شده در پست سلامتی و ایمنی نوروز 97 می باشد.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
اسپرو
#
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار