تاریخ انتشار: پنجشنبه 12 آوریل 2018 | 13:43 ب.ظ
مدیرکل انتقال خون گیلان خبر داد
افزایش 11 درصدی اهدای خون در گیلان
مدیرکل انتقال خون گیلان از افزایش 11/06 درصدی اهدای خون در این استان خبر داد.

شکوفه های زیتون- احمد مرادی در سفر خود به شرق گیلان و دیدار با فرماندار رودسر در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار کرد: گیلان به دلیل بالا بودن بیماران فاویسمی، دیالیزی، تالاسمی، سرطانی و حوادث جاده‌ای از استان‌های پرمصرف در استفاده از خون و فرآورده‌های آن است.

وی از رشد 11/06 درصدی اهدای خون در گیلان خبر داد و افزود: در سال 95 تعداد 74 هزار و 807 نفر از مردم استان خون اهدا کردند درحالی‌که این رقم در سال 96 به 83 هزار و 803 نفر افزایش پیداکرده است.

مدیرکل انتقال خون گیلان با اشاره به اینکه بیش از 32 درصد از اهداکنندگان خون خانم‌ها بودند گفت: ما در همه شاخص‌های خونی و فرآورده‌های آن با رشد مواجه بودیم به‌طور مثال توانستیم در تولید پلاکت از 65 واحد در سال 95 به 296 واحد در سال 96 برسیم.

 وی با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته از واردکنندگان خون به کشور بودیم تصریح کرد: با کمک حس نوع‌دوستانه مسئولان و مردم گیلان توانستیم نیازهای خونی استان را تأمین و حتی به برخی از استان‌های دیگر صادر کنیم و برای ادامه کار نیازمند حمایت همه‌جانبه فرمانداران، بخشداران، ائمه جمعه و دیگر مسئولان برای جانمایی مکانی در بخش‌ها به‌عنوان مرکز ثابت انتقال خون جهت مراجعه اهداکنندگان خون هستیم.

مرادی گفت: ما باید با حس همدلی و احساس مسئولیت تلاش کنیم که هیچ‌یک از بیماران نیازمند برای ادامه حیات خود دغدغه تأمین خون موردنیاز خود را نداشته باشند.

وی توسعه و تقویت تجهیزات مرکز انتقال خون رودسر را ضروری خواند و افزود: از خیران و افراد نیکوکار تقاضا داریم برای برطرف کردن مشکلات این مرکز در راستای ارائه خدمات مطلوب‌تر به‌سلامت جامعه همکاری و مساعدت داشته باشند.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
اسپرو
#
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار