تاریخ انتشار: پنجشنبه 10 می 2018 | 13:45 ب.ظ
گیلان تاکنون تنش آبی نداشته است
مدیر عامل آب منطقه ای گیلان گفت :تا کنون با توجه به برنامه ریزی های کار شناسی و تدبیر ویژه استاندار گیلان و همکاری کشاورزان ، در هیچ نقطه ای از استان دچار تنش آبی نبوده ایم و امیدواریم با همدلی و تدبیر سال کشاورزی خوبی را سپری کنیم .

 شکوفه های زیتون-  روابط عمومی آب منطقه ای گیلان به خبرنگاران ،کاظم لطفی در نشست بررسی وضعیت منابع آبی استان با حضور فرمانداران شهرستانهای استان افزود : تاکنون بیش از 140 میلیون متر مکعب آب سد سفید رود برای نشاء برنج رها سازی شده و این رها سازی تا پایان اردیبهشت ماه ادامه دارد.
وی افزود : ذخیره سد سفید رود تا 17 اردیبهشت ماه جاری حدود 870 میلیون متر مکعب و ورودی آب به مخزن سد حدود 146 متر مکعب بر ثانیه و خروجی آن حدود 186 متر مکعب بر ثانیه است .
مدیر عامل آب منطقه ای گیلان شرایط مدیریت آب استان را در مقطع کنونی مطلوب ارزیابی و تصریح کرد : بیش از یک هزار کیلومتر از انهار در سطح استان لایروبی شده که اقدام بی نظیری در راستای انتقال آب بدون هدر رفت به مزارع است و باز چرخانی آب از زهکش ها یکی دیگر از اقدامات موثر در جهت مصرف بهینه آب در برنامه عملیاتی این شرکت قرار دارد.
استان گیلان دارای 238 هزار هکتار زمین شالیزاری است که از این میزان حدود 180 هزار هکتار آن تحت پوشش آبرسانی سد سفید رود قرار دارد.
هر ساله از تبدیل محصول شلتوک زمینهای شالیزاری استان گیلان 750 تا 850 هزار تن برنج سفید به دست می آید .

آخرين اخبار
پر بحث ترين
اسپرو
#
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار