شکوفه های زیتون/ این نشست با حضور اسماعیل میرغضنفری فرماندار، دکتر منوچهر جمالی نماینده، مهندس پورعلی معاون سیاسی و اجتماعی، حبیبی معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری، فرشاد موسوی بخشدار مرکزی، جمعی از احزاب اصلاح طلب، حامیان دولت و فعالان ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در دفتر فرماندار رودبار برگزار گردید. در ابتدای این نشست، برخی از احزاب اصلاح طلب و حامیان دولت حاضر در این جلسه طی سخنانی با اشاره به برخی از مشکلات پرداختند.

*بهره گیری از نیروهای کارآمد حامی دولت در پست های مدیریتی، ضروری است

سعید اکبرنیا رئیس شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان و قائم مقام ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در شهرستان رودبار نیز در این نشست طی سخنانی با اشاره به برخی مشکلات، دغدغه و مطالبات عموم مردم و سپس خواسته های حامیان دولت را مطرح نمود و گفت: بحث اشتغال جوانان و معضل بیکاری، وضعیت عمران و توسعه شهرستان و همچنین مشکل پرداخت عوارضی امروزه تبدیل به یکی از دغدغه های اصلی مردم این دیار شده است.

رئیس شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان شهرستان رودبار در ادامه با اشاره به انتظارات حامیان دولت گفت: توجه ویژه به جوانان و استفاده از نیروهای کارآمد حامی دولت در پست های مدیریتی امری بسیار ضروری است. اکبرنیا افزود: امروزه جهت پیشرفت و توسعه نیاز به تزریق خون جدید در بدنه مدیریتی شهرستان داریم و این بیش از هر زمان دیگری احساس می شود تا این جوانان با علم روز خود در کنار مدیران با تجربه شهرستان را بسوی رشد و بالندگی بیشتر هدایت کنند.

*قبل از نقد دیگران خود را با همان متر و معیار نقد کنیم

دکتر جمالی در این نشست با بیان اینکه همه ما حامی نظام، رهبر و دولت هستیم گفت: تمامی انتقادها را به گوش جان می شنوم و مطمئن هستم تمامی این سخنان از روی دغدغه است و شما عزیزان مطالبات و منافع مردم را مدنظر دارید.

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در انتخابات خیلی از عزیزان از جمله حاج رضا کاظمی تکلیمی، به بنده کمک کردند اما باید در نظر داشته باشیم آیا واقعاً اینکار را برای شخص بنده انجام دادند یا برای فکر و اندیشه خودشان؟

دکتر منوچهر جمالی با بیان اینکه هرگز به عمد در حق فردی کم کاری نکرده ام خاطر نشان کرد: همواره سعی داشته ام اهداف و برنامه های خود را بر مبنای دغدغه های مسئولین و صاحب نظران واقعی در راستای منافع مردم شهرستان در نظر بگیرم و آن را عملی نمایم.

نماینده مردم رودبار افزود: خیلی ها اعتقاد دارند بنده در حق فعالان سیاسی حامی دولت کم کاری می کنم اما از آنها می پرسم آیا تا بحال پیش آمده که شما از بنده برای حضور در مراسم و جلسه ای درخواست کنید و من حضور نداشته باشم؟ ممکن است خواسته های شخصی خیلی از افراد را نتوانسته ام انجام دهم اما آیا واقعاً معیار سنجش عملکرد یک نماینده انجام کارهای شخصی است؟ در زمان انتخابات تعداد زیادی از حامیان دولت به بنده کمک کردند که بنده نیز در زمان انتخابات ریاست جمهوری و انتخاب وزراء سعی نمودم در حد توانم محبت و لطف دوستان را جبران نمایم و حتی در حمایت از رئیس عالی دولت در استان چه در دوران آقای دکتر نجفی و چه آقای دکتر سالاری این تعامل را حفظ کنم.

جمالی در ادامه با بیان اینکه همه احزاب و گروه ها در نهایت به یک هدف سیر می کنند و آن هم خدمت به مردم است گفت: باید قبل از نقد کردن دیگران خود را با همان متر و معیار مورد نقد قرار دهیم.

* تعامل فرماندار با نماینده بر پایه منطق است

در پایان این نشست نیز اسماعیل میرغضنفری با بیان اینکه امیدوارم در این دورهمی سخنانم سبب آزرده شدن خاطر عزیزی نشود، اظهار داشت: بارها تاکید کرده ام بنده اهل گفتمان هستم و اهل مذاکرات پشت صحنه نیستم.

اسماعیل میرغضنفری با بیان اینکه بخشی از انتقادات را قبول دارم اما بخشی از آن را نمی پذیرم گفت: بسیاری از منتقدین در فضای مجازی و محافل مختلف بدلیل منافع شخصی اقدام به تخریب می کنند بطوریکه خیلی ها اذعان دارند در هیچ دوره ای فضای نقد و انتقاد در فضای مجازی و دیگر محافل برای مردم شهرستان باز نبوده است. همواره از منتقدین و مخالفان دولت خواسته ام تا به صورت حضوری موضوعات و دغدغه های خود را مطرح نمایند تا بنده پاسخگو باشم.

میرغضنفری با تاکید بر اینکه تعامل بنده با نماینده بر پایه منطق است اظهار داشت: برخی گمان می کنند فرماندار ماشین امضای نماینده است اما هرگز این درست نیست. بنده همواره نظر خود را دارم و تعامل بنده با نماینده بر پایه منطق است.

نماینده عالی دولت در شهرستان رودبار با بیان اینکه همواره سعی کرده ام صداقت را در کارهایم پیشه کنم اظهار داشت: بخش عمده ای از مطالبات شما حامیان دولت بحق است اما باید در نظر داشته باشیم همانطور که دولت با محدودیت های فراوانی دست و پنجه نرم می کند، یقیناً فرماندار نیز بیش از آن با معذوریت ها مواجه است. وی افزود: آیا شما حامیان دولت در جایی جلسه گذاشتید و از بنده خواستید که حضور داشته باشم و بنده کوتاهی کرده باشم؟

میرغضنفری به برنامه افطاری هنرمندان و واکنش برخی از آنها که اعلام کرده بودند در آن مراسم حضور نخواهند یافت اشاره نمود و گفت: پاسخ رئیس محترم جمهور بسیار قابل تأمل بود. اینکه آقای روحانی گفتند شاید فرصت حضور در مراسمات شما هنرمندان را نداشتم اما واقعا کاری بود که باید آن را انجام میدادم و ندادم خود سرشار از ناگفته هاست.

فرماندار رودبار در ادامه با اشاره به انتقادات در خصوص انتصابات و تغییرات مدیران خاطر نشان کرد: همانطور که رئیس محترم جمهور در انتخاب وزرای خود با محدودیت هایی روبروست، فرمانداران نیز در انتخاب مدیران با محدودیت ها و معذوریت هایی مواجه هستند که نمی توانند آن را بازگو نمایند. وی افزود: کارهای بسیار زیادی را برای اجرا در نظر داشته و دارم اما ابزار آن وجود ندارد. وی با بیان اینکه رئیس عالی دولت در شهرستان باید در خدمت همه مردم شهرستان باشد نه فقط یک گروه خاص گفت: درب فرمانداری رودبار به روی همه مردم عزیز شهرستان باز است و بنده خود را خادم مردم می دانم.


 
کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :