شکوفه های زیتون/ ایرج هاشم‌نیا امشب در گفت‌وگو با خبرنگاران در آستارا از غرق شدن سه نفر در دریای خزر خبر داد و اظهار کرد: یک نفر در ساعت ۱۷ و ۴۵ دقیقه عصر امروز در نقاط خطرآفرین ساحل سیبلی و دو نفر نیز در ساعت ۱۹ و ۳۵ دقیقه و ۱۹ و ۴۵ دقیقه عصر امروز در نقاط خطرآفرین ساحل خلج‌محله غرق شده‌اند.

رئیس هیأت نجات‌غریق شهرستان آستارا با اشاره به اینکه هر سه غریق، مرد و اهل استان اردبیل هستند تصریح کرد: یک نفر از غرق‌شدگان پس از بیرون کشیدن از دریا، یک نفر در مسیر بیمارستان و یک نفر نیز در داخل اورژانس بیمارستان پس از انجام عملیات احیای قبلی جان خود را از دست داده‌اند.

وی با بیان اینکه شنا در نقاط خطرآفرین و عدم آشنایی کافی به مهارت‌های شنا از جمله دلایل غرق شدن این افراد در آب‌های ساحل سیبلی و خلج‌محله از توابع بخش لوندویل شهرستان آستارا است گفت: یک نفر از افراد غرق‌شده ۲۳ و دو نفر نیز ۲۸ ساله هستند.

هاشم‌نیا با اشاره به اینکه ناجیان غریق شهرستان آستارا در همان روز دو نفر دیگر را نیز از غرق شدن در آب‌های ساحلی این شهرستان نجات داده‌اند افزود: ناجیان غریق شهرستان آستارا از زمان استقرار در طرح‌ها و نقاط خطرآفرین سواحل این شهرستان تاکنون ۲۳ نفر را از غرق شدن در آب‌های خزر نجات داده‌اند.

شهرستان آستارا سال گذشته غریقی نداشته است و ۳۹ ناجی‌غریق با کارت‌های درجه یک و دو مهارت از فدراسیون نجات‌غریق به همراه دو دستگاه جت اسکی، یک دستگاه قایق موتوری و یک دستگاه موتورسیکلت در سه طرح سالم‌سازی و ۱۲ نقطه خطرآفرین سواحل این شهرستان مستقر هستند.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :