شکوفه های زیتون/ در همایش دختران سرزمین من که در سالن اجتماعات شهید سید یونس حسینی رودباری فرمانداری برگزار شد از ۲۶ دختر برگزیده خانواده های ایثارگر، دانش آموز، دانشجو، ورزشکار، پرستار، کارآفرین و هنرمند تجلیل شد.

اسماعیل میرغضنفری فرماندار رودبار در این همایش گفت: دختران امروز ما که در سختیها و شدائد همراه و سنگ صبور خانواده و همراز پدارنشان هستند که با سختی چرخ زندگی را می چرخانند مصداق ام ابیهای زمان خود و شایسته احترام و تکریم هستند.

وی با بیان اینکه قدردان مادرانی هستیم که چنین دخترانی را در دامان خود پرورش داده اند، افزود: دختران امروز ما با تأسی به سیره کریمه اهل بیت، حضرت معصومه(س) می توانند و تلاش می کنند زندگی فاطمی و علوی خود را برای داشتن جامعه ای مدنی و محبوب نبوی در آینده رقم بزنند.

فرماندار با اظهار این مطلب که بنا بر اقتضای سن شاید واقف نباشیم که در چه وضعیتی زندگی می کنیم و پدران و مادران شرایط سختی را برای داشتن آینده مطلوب فرزندان سپری می کنند تا آنان دغدغه کمتری داشته باشند افزود: دختران خوبی هستند که پا به پای پدران و مادران کار و تلاش و همراهی می کنند که به داشتن آنان افتخار کرده می بالیم.

میرغضنفری یاد و خاطره دختران شهیده فرحناز معصومی و رقیه رضایی از افتخارات شهرستان رودبار را گرامی داشت و افزود: ایثارگری و جانفشانی شهداء و رزمندگان موجب شده است که در شرایط امن کنونی کشور در راستای جامعه مدنی و حقوق شهروندی از حقوق بانوان صحبت کنیم.

وی با بیان اینکه رودبار در بخش بانوان افتخارات زیادی را در عرصه های علمی، ورزشی، سیاسی و نخبگان دارد افزود: در راستای سیاستهای دولت تدبیر و امید مبنی بر اولویت بخشی بکارگیری از ظرفیت جوانان و بانوان، در طول دوران خدمتگزاری ام سعی کرده ام همواره از نظرات، راهنمائیها و مشاوره های اقشار مختلف زنان و دختران معظم شهداء، اساتید، فرهیختگان، اندیشمندان، ورزشکاران و مدیران بهره مند شوم.

فرماندار بر مراقبت دختران از هجمه های دشمن تاکید کرد و گفت: دشمن که از تهدیدات و حمله نظامی طرفی نبسته است از مسیری که تصور نمی کنیم با رنگ و نما و بزک وارد شده ضربه می زند.
میرغضنفری یکی از مواردی که همه خانواده ها را آسیب پذیر می کند استفاده نابجا از فضای مجازی دانست و خاطر نشان کرد: در فضای مجای با تدبیر و اندیشه و علم روز و آگاهی می توانیم با دشمن مبارزه کرده در مقابل تهدیداتش بمانیم.

در این همایش همچنین خانم دکتر رحمانی از اساتید رودباری دانشگاه های گیلان و تعدادی از دختران برگزیده مطالب خود را بیان کردند و دوتن از دختران کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان هم در مدح حضرت معصومه(س) اشعاری را قرائت کردند.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :