شکوفه های زیتون/  مدیرعامل شرکت ساخت زیربناهای حمل‌ونقل کشور ظهر امروز در حاشیه بازدید از پروژه ساختمان راه‌آهن و ایستگاه رشت اظهار کرد: پروژه ریلی راه‌آهن رشت چند گره کوچک در چند نقطه ازجمله لاکان دارد که باید به‌زودی برای راه‌اندازی آزمایشی مرتفع شود.

خیرالله خادمی بر ضرورت تسریع در ساخت این پروژه ملی امید کرد و افزود: حدود ۷۰ روز تا افتتاح پروژه وقت باقی است و نیاز است اولویت‌های اصلی پروژه با سرعت بیشتری کار شود.

وی با اشاره به ضعف‌های ظاهری پروژه ازجمله دیوارهای داخلی و فضای سبز ایستگاه راه‌آهن رشت گفت: زیباسازی داخل ایستگاه یکی از ملزوماتی است که باید تغییر کند هرچند ایستگاه رشت از اسکلت و بنای محکمی ساخته شده است.

مدیرعامل شرکت ساخت زیربناهای حمل‌ونقل کشور افزود: پایان شهریور باید این پروژه آماده شود هرچند ممکن است راه‌آهن در جریان راه‌اندازی و حرکت قطار عیب‌ها و نقص‌های را بر پروژه وارد کند.

خادمی از تخصیص اعتبار لازم برای تکمیل پروژه راه‌آهن رشت خبر داد و بیان کرد: ۴۸ میلیارد تومان برای تکمیل ساخت پروژه راه‌آهن رشت تخصیص‌یافته که ظرف ۱۰ روز آینده برای روسازی ریل و زیباسازی ایستگاه رشت باید استفاده شود.

وی با بیان اینکه این پروژه در راستای تکمیل کریدور شمال جنوب است گفت: پروژه راه‌آهن رشت از اهمیت بالای برخوردار است و در توسعه حمل‌ونقل بسیار اهمیت دارد.

استاندار گیلان نیز در حاشیه این بازدید با اشاره به تعویق روند ساخت راه‌آهن اظهار کرد: ایستگاه و توقفگاه راه‌آهن رشت در ظاهر مشکلی ندارد و ناتمام‌های احتمالی آن در اولین فرصت حل می‌شود.

مصطفی سالاری با اشاره به تخصیص ۲۰ میلیارد تومان برای توسعه راه رشت به جیرده افزود: این راه در مسیر ایستگاه اصلی واقع‌شده و می‌تواند از بار ترافیکی بکاهد.

وی با بیان اینکه احداث این ایستگاه عمران و آبادی منطقه را در پی دارد گفت: با راه‌اندازی راه‌آهن رشت در جیرده توسعه بوم گردی را در پی دارد و می‌تواند رونق اقتصادی را در پی داشته باشد.

 احداث راه‌آهن قزوین رشت حدود یک دهه است که در گیلان فرایند مطالعاتی و عملیات اجرایی آن آغازشده اما شنیده شدن صوت آن مداوم از سوی مسئولان صرفاً قول داده می‌شود.

عملیات اجرایی زیرسازی راه‌آهن رشت به‌صورت ۱۰۰ درصد انجام‌شده و روسازی آن نیز ۷۰ درصد تکمیل‌شده و ساختمان ایستگاه راه‌آهن رشت نیز بالای ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد عملیات اجرایی آن ظرف دو ماه آینده توسط شرکت پیمانکار متعهد شده که تکمیل شود.

بهره‌برداری از راه‌آهن رشت در پایان شهریورماه سال جاری، چشم‌انتظاری چندین ساله گیلانیان را پایان می‌دهد و توسعه حمل‌ونقل گیلان را به همراه خواهد داشت.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :