شکوفه های زیتون/ میرحجت علی‌اکبرنژاد در گفت‌و‌گو با اخبرنگاران منطقه گیلان، گفت: گیلان جزء ۵ استان برتر کشور در تولید عسل است .

وی با اشاره به اینکه برداشت عسل در استان رو به پایان است، افزود: ‌امسال ۶ هزار تن عسل در گیلان تولید شده است .

سرپرست معاونت تولیدات امور دامی جهاد کشاورزی گیلان، ادامه داد: تولید عسل در استان امسال نسبت به سال گذشته  ۱۷ درصد افزایش یافته است .

وی شرایط آب و هوایی بسیار خوب در ماه‌های فروردین و اردیبهشت امسال را یکی از دلایل مهم افزایش تولید عسل در گیلان عنوان کرد و گفت: عسل هرساله به بازارهای داخل و یا خارج استان ارسال می‌شود .

وی با اشاره به اینکه گیلان از استان‌های شهد خیز کشور است، تصریح کرد: گیلان پتانسیل بسیار خوبی در زمینه تولید عسل و حرفه زنبورداری دارد .

سرپرست معاونت تولیدات امور دامی جهاد کشاورزی گیلان، کمبود کارخانه‌های فرآوری محصول عسل در استان گیلان را یکی از چالش‌های این محصول در استان عنوان کرد و افزود: به علت شرایط رطوبتی بودن گیلان فرآوری عسل کمی پیچیده است و چون حذف این رطوبت برای سرمایه گذاران هزینه بر است، از سرمایه گذاری در فراوری عسل عقب مانده ایم .

اکبرنژاد گفت: به دلیل وجود گل و گیاه‌های فراوان در عرصه‌های استان برای حرفه زنبورداری بسیار مناسب است ‌.

وی با بیان اینکه وضعیت بسته‌بندی عسل در استان گیلان نامطلوب است، اضافه کرد:‌ بسته‌بندی عسل منجر می‌شود تا ارزش افزوده تولید این محصول به زنبورداران برگردد.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :