شکوفه های زیتون/ با بالا گرفتن انتفادات از سخنان ترامپ در نشست خبری مشترک اخیر او با ولادیمیر پوتین، ترامپ مجبور به عقب‌نشینی و تصحیح اظهارات خود درباره احتمال مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۱۰۶ آمریکا شد.

به نقل از سی‌ان‌ان، ترامپ در واکنش به انتقادات گسترده رسانه‌ها و محافل سیاسی آمریکا اعلام کرد اشتباه لفظی داشته و منظور او این بوده که : دلیلی نمی‌بیند روسیه در انتخابات آمریکا دخالت نکرده باشد.

او در نشست خبری گفته بود: دلیلی نمی‌بیند روسیه در انتخابات آمریکا دخالت کرده باشد.

 

ترامپ زیر فشار حرف‌هایش را عوض کرد: روسیه در انتخابات مداخله کرده!

اظهارات ترامپ در آن نشست خبری در رد احتمال دخالت روسیه در انتخابات آمریکا و نیز زیر سوال بردن نتایج و داده‌های سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا واکنش و بازتاب گسترده‌ای در آمریکا داشت به نحوی که حتی بسیاری از سیاستمداران جمهوریخواه در کنگره نیز با اظهارات ترامپ مخالفت کرده و حتی “جان برنان” رییس اسبق سازمان سیا ترامپ را به “خیانت” به منافع ملی آمریکا متهم کرد.

“پل رایان” رییس جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا علیه اظهارات ترامپ بیانیه صادر کرد و “جان مک کین” عضو ارشد جمهوریخواه سنا نشست خبری ترامپ را ننگین‌ترین نشست خبری یک رییس جمهوری در تاریخ آمریکا توصیف کرد.

با افزایش مخالفت‌ها، ترامپ دیشب دنده عقب گرفت و در اظهاراتی گفت با دیدن دوباره فیلم نشست خبری به این نتیجه رسیده که نتوانسته منظور خود را به درستی منتقل کند و منظور او این بوده که دلیلی نمی‌بیند روسیه در انتخابات آمریکا دخالت نکرده باشد؛ در حالی که او در نشست خبری عکس این مطلب را گفته بود.

ترامپ افزود به سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا اعتماد کامل دارد و از آنها حمایت می‌کند و نیز  اقدام محکمی  برای تضمین امنیت  انتخابات در آمریکا انجام خواهد داد.

در رویدادی دیگر ترامپ از حرف‌های پیشین خود درباره کره شمالی نیز عقب‌نشینی کرد.

ترامپ دیروز به خبرنگاران در کاخ سفید گفت که مذاکرات با کره شمالی درباره خلع سلاح به خوبی پیش می‌رود اما هیچ محدودیت زمانی برای خلع سلاح  پیونگ یانگ وجود ندارد و او ضرورتی برای عجله در این روند نمی‌بیند.

این اظهارات در حالی است که ترامپ و بسیاری از مقامات کابینه او پیشتر بارها بر خلع سلاح سریع کره شمالی تاکید کرده‌اند.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :